Projektujemy nową rzeczywistość

Ochrona | Prototypowanie | Komercjalizacja

Usługi

Zaufali nam

       
logo-01
logo-03
logo-04
logo-05
logo-02
logo-06

mgr inż. Dawid Pijanka - rzecznik patentowy, właściciel Wynalazca TV

mgr inż. Dawid Pijanka - rzecznik patentowy, właściciel Wynalazca TV

Rzecznictwo patentowe ma we krwi – współprowadzi rodzinną Kancelarię Patentową INICJATOR z 30-letnią tradycją, a od prawie 10 lat jest właścicielem biura projektowo-wynalazczego CSTNG. Wykorzystując swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie łączy w nim prawo własności przemysłowej z biznesem. Pomaga wynalazcom, przedsiębiorcom i startupom dbać o ochronę prawną, a także komercjalizować nowatorskie pomysły. Jako rzecznik patentowy z wieloletnią praktyką biznesową konsultuje i doradza jak skutecznie wprowadzić produkt na rynek.

Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc m. in. wykłady na uczelniach (np. Uniwersytecie Rzeszowskim, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uczelni ASBIRO), będąc prelegentem na wydarzeniach branżowych tj. Targi Kielce, czy Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG.

Doskonale rozumiejąc potrzebę edukacji z zakresu prawa IP, stworzył markę Wynalazca TV, która już od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w social-mediach. Sporą popularność zyskał dzięki autorskiemu e-bookowi „Poradnikowi ABC wynalazcy” oraz kanałowi na YouTube, gdzie w przystępny sposób przekazuje swoją wiedzę.

Będąc ekspertem z zakresu prawa IP nawiązuje współpracę z pionierami w swoich dziedzinach i uczestniczy w procesie wdrożenia wielu innowacji na rynek światowy.

Artykuły

Zobacz nasz kanał na YouTube