Ochrona prawna pomysłu

Chronimy Twoje pomysły

Jeśli chcesz zapewnić sobie wyłączność na Twój koncept i uzyskać patent na wynalazek, zgłosić wzór użytkowy, zarejestrować wzór przemysłowy (design) lub znak towarowy (grafika, nazwa, logo).

Walczymy o Twoje prawa majątkowe oraz pomagamy Ci się bronić

Jeśli ktoś naruszy Twoje prawa lub ktoś Ciebie oskarża o naruszanie praw własności intelektualnych i przemysłowych.

Jak chronimy Twój pomysł?

1. Poznajemy „typ” Twojego pomysłu

Na początku powinieneś przedstawić nam ideę Twojego pomysłu, abyśmy mogli poznać i zdefiniować jego ‘typ’ i wskazać Ci najlepszy rodzaj ochrony – istnieje bowiem kilka “wariantów” ochrony praw w zależności od tego, czym jest Twój pomysł:

Koszty rzecznika patentowego dla wzorów użytkowych
 • znak towarowy – nazwa marki lub firmy, slogan, logo, grafika, symbol, a nawet dźwięk lub zapach
 • wzór przemysłowy – design, urządzenia o specyficznym wyglądzie, wygląd zewnętrzny przedmiotów
 • wzór użytkowy – wyrób, urządzenie, mechanizm, zestaw urządzeń
 • patent na wynalazek – wyrób, urządzenie, mechanizm, zestaw urządzeń, a także sposób i metoda otrzymywania, linia produkcyjna, technologia produkcji, receptura i przepis

Nasz szef – Dawid Pijanka jest rzecznikiem patentowym, oznacza to, że prawnie zobowiązany jest do zachowania tajemnicy. W przypadku złamania jej grożą mu konsekwencje prawne, a nawet zakaz wykonywania zawodu. Jednak jeśli chcesz podpiszemy NDA – umowa o poufności.

Pamiętaj, aby nikomu nie mówić o Twoim pomyśle, a zwłaszcza nigdzie go nie publikuj! Jeśli to zrobisz, to może to utrudnić lub uniemożliwić ochronę prawną!!!

2. Badamy, czy ktoś już na to wpadł

Później sprawdzamy w specjalistycznych bazach patentowych, czy ochrona tego pomysłu ma sens, tj. czy Twoje rozwiązanie nie zostało już gdzieś zgłoszone do ochrony. Jeśli badania są pozytywne to super! Możemy przejść dalej. Jeśli negatywne i ktoś to już się zabezpieczył to są dwie opcje:

 • Pomożemy Ci ominąć czyjeś rozwiązanie
 • Wymyślasz coś nowego
Etap 4: Badania patentowe

3. Przechodzimy do ochrony prawnej pomysłu i optymalizujemy koszty ochrony

W zależności od tego, jakiego „rodzaju” był Twój pomysł (znak towarowy, wzór przemysłowy, wzór użytkowy lub patent na wynalazek) pomagamy rozpocząć procedurę rejestracji / zgłoszenia do ochrony Twojego konceptu. Razem z rzecznikami patentowymi przygotowujemy dokumentację zgłoszeniową (opisy patentowe i dokumentacje rysunkowe), którą tworzymy tak, aby zapewnić Ci jak najszerszą ochronę patentową (szeroka ochrona pomysłu). Dodatkowo optymalizujemy koszty ochrony pomysłów, przy jednoczesnym wydłużeniu czasu ochrony Twojego rozwiązania (minimalizujemy opłaty okresowe urzędowe za ochronę pomysłu).

Jak walczymy o prawa majątkowe?

Walczymy o Twoje prawa majątkowe

walka o prawa majątkowe w sądach

Jeśli zdarzy się tak, że ktoś bezprawnie korzysta z Twoich rozwiązań (wzór użytkowy lub patent na wynalazek), Twojego niepowtarzalnego designu (wzór przemysłowy) lub używa Twojej marki i/lub nazwy (znak towarowy) to nie zawahaj się walczyć o swoje prawa! Sprawimy, że naruszyciel zaprzestanie tych działań, a co więcej… pomożemy Ci odnieść korzyści finansowe (odszkodowanie) z tytułu złamania Twoich cennych praw!

Zostałeś oskarżony o naruszenie?

ochrona praw majątkowych

W przypadku, gdy to ktoś Ciebie oskarżył o naruszenie praw własności przemysłowej i intelektualnej przeprowadzamy analizę techniczno-prawną wszelkich pism, które otrzymałeś od drugiej strony dot. konfliktu. Dokonujemy eksperckiej analizy, sprawdzamy zasadność zarzutów i wówczas:

 1. Stwierdzamy brak zasadności zarzutów
 2. Wyciągamy Cię z kłopotów pomagając polubownie załagodzić sprawę

Kontakt

  Zaufali nam

         
  logo-01
  logo-03
  logo-04
  logo-05
  logo-02
  logo-06