Wyobraź sobie…
… jak świetnie się czujesz, kiedy pomysł twojego wynalazku staje się rzeczywistością i widzisz jak codziennie korzystają z niego ludzie… jak chwalą Twój produkt mówiąc, że ułatwił im życie. Ta rozpierająca duma! Do tego dochodzą oczywiście finanse. Czujesz się wspaniale wiedząc, że Twój wynalazek zarabia dla Ciebie dobre pieniądze i możesz sobie pozwolić na wspaniałe życie!

Dlatego też… jeśli masz pomysł na wynalazek, ale nie wiesz co zrobić dalej, to koniecznie przeczytaj tą propozycję i zadzwoń lub do nas napisz

portret nikola tesli wielkiego wynalazcy

1. Pomysł i opracowanie wstępnej koncepcji rozwiązania

Pomysł na stworzenie wynalazku (lub nowego designu) to podstawowa część procesu tworzenia wynalazku. Możesz mieć już jakieś rozwiązanie lub skontaktować się z nami, aby nasi kreatywni inżynierowie opracowali dla Ciebie jakąś innowację w oparciu o Twoje potrzeby (często stosowane, jeśli jesteś firmą, która szuka możliwości na dofinansowanie).

Jeśi jednak masz już jakąś ideę to wystarczy, że narysujesz na kartce papieru szkic Twojego pomysłu lub schemat jego działania i opowiesz nam o tym procesie podczas spotkania z nami. Na Twoje życzenie podpisujemy umowę NDA, czyli umowę o poufność, dzięki czemu masz pewność, że Twój pomysł jest u nas bezpieczny. Pamiętaj, aby nikomu nie mówić o Twoim pomyśle i zwłaszcza nigdzie go nie publikuj. Jeśli to zrobisz, to może to znacznie utrudnić (lub uniemożliwić) ochronę prawną!!!

Zobacz wideo o procesie powstawania wynalazku

 

żarówka na czarnej tablicy

2. Wstępna debata ekspertów i analiza pomysłu

Razem z ekipą specjalistów inżynierów z różnych dziedzin nauki opracowujemy dla Ciebie profesjonalną koncepcję Twojego wynalazku. Zawiera ona liczne rozwiązania danego problemu oraz ulepszenia, które zwiększają skuteczność i efektywność wynalazku, a także poszerzają zakres ochrony patentowej. Wstępnie sprawdzamy rozwiązania, które już istnieją i sprawdzamy, czy jest sens tworzyć taki wynalazek. Chcemy dać Ci pewność, że Twój czas i pieniądze zostaną zainwestowane w odpowiedni sposób, i że dadzą Ci oczekiwany zysk.

3. Badania patentowe

Podczas tego etapu, nasz partner biznesowy Kancelaria Patentowa Inicjator z ponad 40 letnim doświadczeniem robi dokładne analizy i badania patentowe, sprawdzając, czy Twój wynalazek istnieje już w bazach patentowych oraz spełnia wymogi urzędów patentowych i nadaje się do ochrony. Jest to tak zwane badanie czystości patentowej.

Jeśli raport z badań czystości patentowej będzie pozytywny, to oznacza to, że możesz ochronić swój pomysł na wynalazek i mieć pewność, że nikt nie podkradnie Twojej idei. Wówczas razem zastanawiamy się, jak poszerzyć zakres ochrony prawnej wynalazku, dzięki czemu bardzo trudno jest ominąć Twój patent.

Jeśli dany wynalazek jest już opatentowany, to zastanawiamy się nad tym, jak można ominąć patent konkurencji. Staramy się zastosować takie rozwiązania, które sprawią, że możesz stworzyć podobny produkt, różniący się na tyle, aby móc go chronić.

badania patentowe czystości i zdolności patentowej
tworzenie wynalazków opracowywanie wynalazków
Proces tworzenia wynalazku oraz jego optymalizacji

4. Projektowanie techniczne i optymalizacja pomysłu

Jeśli podczas badań patentowych okazało się, że ktoś już opatentował Twój pomysł to właśnie podczas tego etapu inżynierowie decydują o tym, jakie części można wykonać inaczej, żeby idea Twojego rozwiązania była podobna, przy jednoczesnym ominięciu patentu konkurencji.

Jeśli pomysł jest gotowy do realizacji, to na Twoje życzenie, możemy wykonać także wycenę kosztów produkcji Twojego dzieła. Dzięki temu wiesz, jakich części możesz użyć i ile będą one kosztować. Następnie rozdzielamy zadania dla zespołu i zabieramy się za tworzenie projektu wynalazku.

Teraz zespół ekspertów projektuje dla Ciebie wynalazek w programach typu CAD. Otrzymujesz w pełni funkcjonalny komputerowy model 3D. Może mieć on zarówno charakter designerski (wzory przemysłowe) lub techniczny (wzory użytkowe i patenty na wynalazki), który ukazuje wygląd zewnętrzny i wewnętrzny wynalazku wraz z wszystkimi ruchomymi częściami, które możesz dowolnie obracać i oglądać. Na podstawie tego modelu 3D tworzona jest dokumentacja rysunkowa stanowiąca część dokumentacji zgłoszeniowej Twojego patentu na wynalazek.

5. Analiza wytrzymałościowa (MES)

Na podstawie stworzonych projektów technicznych, robimy analizę wytrzymałości wynalazku (jeśli jest taka potrzeba), dzięki czemu wiemy, jakie obciążenia może wytrzymać dany wynalazek i gdzie jest narażony na zniszczenie. Dzięki temu, możemy wzmocnić te miejsca.

Robimy też symulacje kinematyczne i dynamiczne, czyli sprawdzamy, jak przemieszczają się ruchome części i czy nie występują między nimi kolizje. Dodatkowo dowiadujemy się jakie występują obciążenia (siły i momenty) w trakcie ruchu. Dzięki takim symulacjom wiemy, że wynalazek będzie optymalnie zaprojektowany.

Obliczenia wytrzymalosciowe maszyn
Obliczenia wytrzymałościowe części maszyn – analiza MES
ochrona pomysłu prawna wynalazków

6. Ochrona prawna pomysłu

Podczas tego etapu rzecznicy patentowi z zaprzyjaźnionego biura patentowego zapewniają ochronę prawną własności intelektualnej tj. zgłaszają patent na wynalazek lub wzór użytkowy, rejestrują wzór przemysłowy lub znak towarowy. Zabezpiecza Cię to przed kradzieżą Twojego pomysłu. Po tym etapie jesteś gotowy, aby pokazać swój wynalazek światu i zacząć na nim zarabiać.

Tworzymy wizualizacje 3d

Przykładowa wizualizacja produktu w 3d

Jak dobrze wiesz, łatwiej jest sobie wyobrazić dany przedmiot, jeśli widzimy jego wygląd na zdjęciu niż na dokumentacji technicznej. Ludzie często kupują oczami. Dlatego też, pomagamy Ci przekonać do siebie klientów i potencjalnych inwestorów poprzez stworzenie dla Ciebie wizualizacji 3D. Są to grafiki, które pokazują wygląd i działanie Twojego wynalazku. Dzięki temu każdy, kto to je zobaczy, od razu zrozumie ideę pomysłu i dowie się, jak świetny jest to wynalazek, i jak on działa. Robimy również animację 3D, czyli krótki film pokazujący działanie Twojego wynalazku.

Wykonujemy prototypy

Prototyp silnika odrzutowego wydrukowanego w 3d

W kolejnym kroku, na Twoje życzenie, na podstawie projektu wykonujemy prototyp Twojego wynalazku. Twój klient lub potencjalny inwestor dostaje od nas aktywację kolejnego zmysłu, czyli zmysłu dotyku. Dzięki temu, że trzyma on w ręce prototyp Twojego wynalazku, może on nim dowolnie obracać i go oglądać, przez co zdecydowanie zwiększasz swoje szanse na sprzedaż produktu klientowi lub na pozyskanie inwestora. Zatem jest to dla Ciebie bardzo opłacalne.

Promujemy w internecie

Promujemy wynalazki na blogu i kanale YouTube

Jako kanał wynalazca.tv/old, jeśli tylko chcesz promujemy Twój wynalazek w ciekawy sposób, opisując go, pokazując publiczności, robiąc crash test, wywiad z wynalazcą, albo nawet robiąc lokowanie produktu w opisie filmu, bądź umieszczając go bezpośrednio w naszym sklepie. Dodatkowo umieszczamy informacje o Tobie i Twoim wynalazku na naszym blogu. Możemy to zrobić np. jako tech-news, wywiad, bądź w wybrany przez ciebie sposób.

Skontaktuj się teraz i zrealizuj swój pomysł!

Wypełnij ten szybki formularz, żeby nasz zespół ekspertów mógł Ci pomóc!