Grafika 3D – 6 sprawdzonych metod na sprzedaż mebli

2022-08-26

Grafika 3D reklamowa to idealne rozwiązanie w marketingu np. dla branży meblarskiej. Pokazując model w wirtualnej rzeczywistości, dajemy klientowi możliwość zobaczenia produktu z każdej strony jako samodzielny element, jak i w wybranej przez niego aranżacji.

Wizualizacje 3D produktowe można rozszerzyć o wizualizacje wnętrz oraz architektoniczne. W branży deweloperskiej tego typu materiały świetnie „sprzedają” – pokazując jak projekt będzie wyglądał jeszcze na długo przed jego powstaniem. Inwestując klienci wymagają, aby ich inwestycja została w odpowiedni sposób wykorzystana. A w jaki sposób najłatwiej pokazać klientowi, że warto? Oczywiście poprzez grafikę 3D.

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja w przypadku wirtualnej rzeczywistości w tym przypadku klient może dosłownie „wejść” do swojego mieszkania. To świetny sposób na wywołanie emocji u Klienta, który zdecydowanie przyspiesza podjęcie decyzji o zakupie.

Animacje 3D, podobnie jak wizualizacje 3D pozwalają na dokładne odwzorowanie wyglądu przedmiotu, mają jednak przy tym jedną bardzo ważną zaletę – pozwalają na pokazanie przedmiotu w ruchu. Oznacza to, że nie tylko doskonale odzwierciedlają one przestrzeń i elementy w niej zawarte, ale tworząc iluzję ruchu, pokazują całe spektrum możliwości do zabiegów marketingowych i dużej mocy sprzedażowej czy informacyjnej.

Kupujemy oczami – grafika 3D

Decyzja o zakupie może zostać podjęta praktycznie od razu, bo jak wiadomo – kupuje się przede wszystkim oczami. Dzięki grafikom 3D pokażesz realistyczny wygląd produktu, czyli to, czego może spodziewać się klient po zakupie. Dasz możliwość zobaczenia produktu w różnych perspektywach i otoczniach. Możesz również dać możliwość konfigurowania elementów produktu np. koloru obicia lub wyglądu uchwytów w szafkach.

Te narzędzia reklamowe sprawdzają się m. in. w reklamie mebli. Tego typu materiały jak wizualizacje 3D i animacje 3D są o wiele bardziej produktywne niż sesje zdjęciowe. Nie trzeba aranżować całej przestrzeni w studio żeby zrobić, często jedno zdjęcie. Zmiana otoczenia w programie komputerowym daje możliwość na bierząco korygować błędy i stworzyć najlepszą przestrzeń dla prezentacji Twojego produktu.

rozna-kolorystyka-wizualizacje-3D-wynalazca.tv
Wizualizacja 3D krzesła w różnej kolorystyce

Posiadając model 3D produktu możemy przedstawić go praktycznie w dowolnej konfiguracji i środowisku. Krzesło występuje w kilku wersjach kolorystycznych? Nie ma problemu, wystarczy stworzyć kilka materiałów i dołączyć do odpowiedniej konfiguracji. Fotel ma możliwość ustawienia oparcia w kilku pozycjach? Proszę bardzo! Animacja 3D doskonale odwzoruje ruch, a dodatkowo umożliwi pokazanie elementów niewidocznych  na zdjęciu. Czy stół będzie pasował do jadalni? Sprawdźmy to, tworząc wizualizację 3D w środowisku oddającym wygląd Twojej kuchni.

Jak widać, możliwości są całkiem spore, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Poniżej przygotowaliśmy kilka rodzajów grafiki 3D, które można zastosować w e-commerce lub na stronie internetowej.

1. Wizualizacja 3D produktu jako zapowiedź nowego modelu

Odpowiednio przygotowana prezentacja produktu dostarcza nam informacje o wyglądzie produktu, ale pozwala również pokazać jego działanie, zastosowanie oraz zalety. W przypadku lejka sprzedażowego działa to zarówno na górze (czyli zainteresuje klienta Twoim produktem) jak i w środku lejka (budując jego ciekawość i budząc pożądanie posiadania Twojego produktu) – prezentuje zainteresowanemu klientowi produkt oraz uświadamia potrzebę posiadania u klienta, który jeszcze nie jest zainteresowany produktem.

gif 3D wizualizacja 3D animacja 3D karafka perfum

2. Animacja 3D produktu jako pozycjonowanie oferty

Grafika 3D daje możliwość pokazania wyjątkowych właściwości produktu w bardzo atrakcyjny i przystępny dla klienta sposób. Widoki rozstrzelone oraz przekroje pokazują nam nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy, które producent chce pokazać, a które możemy dodatkowo opisać oraz na różne sposoby wyróżnić.

gif 3D wizualizacje 3D animacja 3D rozbicie krzesło

3. Animacja 3D produktu jako udowadnianie jakości

Dodanie efektów specjalnych w formie elementów graficznych, zmiennego oświetlenia, efektu dymu, mgły również wpływa na odbiór. W ten właśnie sposób odbiorcy ze środkowego obszaru lejka sprzedażowego (budzimy zainteresowanie i pożądanie posiadania produktu) zobaczą, że wybrany model naprawdę się wyróżnia na tle rozwiązań zastosowanych przez innych dostawców. Efekt jest taki, że klienci wybiorą reklamowany model zamiast rozwiązania konkurencji.

Dodanie do animacji 3D procesu wytwarzania produktu to skuteczny sposób, aby pokazać Klientowi, że nasz produkt jest wart swojej ceny.  Szereg klientów mieszczących się w środku lejka sprzedażowego często potrzebuje potwierdzenia trwałości produktu (w tym przypadku mebla).

Pokazując proces powstawania przedmiotu, jako marketerzy możemy podkreślić istotne elementy wpływające na trwałość i jakość produktu – wykorzystane materiały, komponenty oraz konstrukcję mebla.

4. Animacja 3D produktu jako budowanie świadomości

Grafika 3D wspiera w sprzedaży nowych i innowacyjnych produktów. Przy pierwszym kontakcie z nietypowym przedmiotem, u klienta może wystąpić zawahanie nawet, jeśli produkt spełnia jego oczekiwania.

Poprzez odpowiednią prezentację przedmiotu, sprzedawca skutecznie rozwiązuje niepewność kupującego na etapie decyzji, ale także może wzbudzić zainteresowanie klientów z góry lejka, czyli tych którzy dopiero poznają Twój produkt. Dzięki temu projekt jest ceniony i lepiej się sprzedaje

5. Grafika 3D produktu jako poszerzanie horyzontów

Reklama w postaci wizualizacji 3D bądź animacji 3D pokazująca produkt jest pierwszą opcją do rozważenia, jeśli chcemy przyciągnąć uwagę nowych klientów. Na samej górze lejka sprzedażowego Klienci nie zdają sobie sprawy z potrzeby posiadania określonego przedmiotu. Nie są świadomi, że nowoczesny stół będzie świetnie współgrał z ich kuchnią, a nowy fotel będzie ulgą dla ich pleców.

Pokazanie w odpowiedni sposób mebla w naturalnym środowisku zwraca uwagę Klienta i daje szansę zaciekawienia go nawet, jeśli początkowo nie był zainteresowany. Przykładem może być biurko w kształcie litery „U”. Kojarzy się ono przede wszystkim z dużymi korporacjami w biurowcach. Jednak pokazanie Klientowi (poprzez wizualizację 3D), że takie biurko w odpowiednim ustawieniu może idealnie pasować również do domowego biura. Wizualizacje 3D pozwalają na zmianę perspektywy klienta i pokazanie mu że ten konkretny produkt jest idealnym rozwiązaniem dla niego np. żeby poprawić ergonomię pracy.

W rezultacie produkt znajduje grupę odbiorców w zupełnie innym sektorze, otwierając nowe możliwości w zakresie sprzedaży biurka klientom indywidualnym, co bezpośrednio przekłada się na wielkość sprzedaży.

6. Animacja 3D jako instrukcja montażu

Obecnie bardzo często kupujemy meble, które musimy samodzielnie poskładać. Rzadko zdarza się, że producent oferuje usługę montażu albo jest ona zbyt droga, a jak wiadomo montaż mebli jest dość czasochłonnym zajęciem. Po zakupie mebli, klienci składając je muszą nierzadko wesprzeć się papierową książeczką będącą w pakiecie z meblem czyli popularną instrukcją montażu.

Pół biedy, jeśli trafimy na dokładną i czytelną instrukcję. W przypadku, gdy instrukcja jest skomplikowana, nieczytelna, składanie mebli może okazać się morderczą przeprawą. A jeśli producent pomyślałby innowacyjnie i zamiast standardowej książeczki montażu dołączyłby do produktu kod QR dzięki któremu wyświetliłaby się nam animacja 3D jak mebel zmontować? Już od dłuższego czasu panuje trend przenoszenia się świat wideo i animacji 3D w social-mediach. Dlaczego więc nie pójść krok dalej i wyjść naprzeciw preferencjom klienta tworząc animacje 3D instruktażową?

Dzięki temu zabiegowi producent bardzo ułatwiłby proces montażu i zaoszczędził czas swoich klientów, a dodatkowo byłby to doskonały wyróżnik marketingowy i ewenement w branży meblarskiej. Z pewnością klienci doceniając innowacyjność producenta z chęcią wróciliby po kolejne produkty, mając na uwadze, że proces ich montażu jest łatwy, szybki i przyjemny dzięki animacji 3D. W niektórych branżach są już stosowane animowane instrukcje montażu czy użytkowania i cieszą się ogromną popularnością i bardzo pozytywnymi opiniami u odbiorców.

Trójwymiarowa grafika komputerowa stosowana w branży meblowej

Wysokiej jakości reklamowe wizualizacje 3D i animacje 3D to innowacyjne rozwiązania, które pomagają marketerom i producentom mebli dotrzeć do szerszego grona odbiorców, poradzić sobie z wątpliwościami klientów, pokonać zastrzeżenia oraz poprawić wrażenia z produktów online. Jeżeli jest już ta świadomość, że dzisiaj wizualizacje 3D i animacje 3D sprzedają najskuteczniej, to zapraszamy do współpracy w sprawie usługi animacji i wizualizacji.

Wspólnie zwiększymy sprzedaż tworząc wysokiej jakość trójwymiarowe wizualizacje i mini filmy reklamowe o produktach. Realizując sporo kampanii wizualizacji i animacji, na bazie doświadczeń, konsultujemy i z powodzeniem doradzamy rozwiązania skuteczne i najbardziej efektowne dla danego projektu. W naszej ofercie znajdują się wizualizacje 3D i animacje 3D wszelkiego rodzaju produktów i usług. Z chęcią podejmujemy się nowych wyzwań w grafice komputerowej, dzięki czemu mamy pewność, że zrealizowany projekt będzie satysfakcjonował zarówno nasz zespół, naszego zleceniodawcę, jak i Jego obecnych i przyszłych klientów.

Jak widzisz wizualizacje 3D i animacje 3D są doskonałym sposobem na zdobycie większej ilości klientów w twoim sklepie internetowym. Jeśli zastanawiasz się czy takie materiały sprawdzą się na Twojej stronie internetowej napisz do nas na kontakt@wynalazca.tv lub skorzystaj z formularza kontaktowego na tej stronie: www.wynalazca.tv/kontakt

Zaglądnij również na naszą stronę z realizacjami i zainspiruj się.

POZ-wizualizacje-3d-3

Wynalazca TV

Literatura

[1] Sadin, Stanley R.; Povinelli, Frederick P.; Rosen, Robert (1 Październik 1988). “The NASA technology push towards future space mission systems, presented at the IAF, International Astronautical Congress, 39th, Bangalore, India”
[2] Craver, Jeffrey T.; et al. (26 Październik 2006). “Technology Program Management Model, Army Space and Missile Defense Command Technical Center, presented at the NDIA Systems Engineering Conference”
[3] Nolte, William L.; et al. (20 Październik 2003). “Technology Readiness Level Calculator, Air Force Research Laboratory, presented at the NDIA Systems Engineering Conference”
[4] R. L. Chase, L. E. McKinney, H. D. Froning, Jr., P. Czysz (22 Styczeń 1999). “A comparison of selected air-breathing propulsion choices for an aerospace plane”. American Institute of Physics
[5] Mihaly, Heder (Wrzesień 2017). “From NASA to EU: the evolution of the TRL scale in Public Sector Innovation”. The Innovation Journal.
[6] https://www.ncbr.gov.pl/fileadmin/POIR/3_4.1.1_2018_wspolne_przedsiewziecie_z_woj.slaskim/12_poziomy_gotowosci_technologicznej.pdf

Źródło Grafik:

[1] http://www.iafastro.org/events/iac/iac-2018/global-networking-forum/04-thursday-dlr-hall-1530-1630-life-in-space-the-science-the-challenges-and-the-broad-horizon/