Przedsiębiorstwo SensDx – Polskie wynalazki medyczne

Przedsiebiorstwo SensDx Polskie wynalazki medyczne

Przedsiębiorstwo SensDx – Polskie wynalazki medyczne

W jednym z naszych artykułów omawialiśmy Top 5 wynalazków służących do ochrony zdrowia, natomiast w tym wpisie skupimy się na polskim przedsiębiorstwie i jego wynalazkach medycznych, służących do wykrywania różnego typu infekcji. Dodatkowo wspomnimy o kilku innych polskich wynalazcach odpowiedzialnych za stworzenie unikalnych wynalazków medycznych.

Polskie przedsiębiorstwa i firmy w przeszłości wielokrotnie wypuściły na rynek sporą gamę urządzeń, które mocno wpłynęły na rozwój świata. Przedsiębiorstwo SensDx zajmuje się produkcją specjalnych wynalazków medycznych, które mają na celu łatwe i szybkie zdiagnozowanie wielu problemów.

Firma SensDx i jej popularność na świecie

Przedsiębiorstwo SensDx to Polska firma z siedzibą w Warszawie działająca w obszarze diagnostyki medycznej. Skupia się ona głównie na tworzeniu różnych wynalazków medycznych zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Głównym celem tego przedsiębiorstwa jest stworzenie tanich, szybkich, wydajnych, skutecznych i łatwych w użyciu urządzeń, dzięki którym każdy będzie w stanie zbadać się we własnym zakresie.

Strona internetowa firmy SensDx dostępna jest w trzech językach:

 • Polskim,
 • Angielskim,
 • Niemieckim.

Do tej pory przedsiębiorstwo miało na swoim koncie kilka sukcesów związanych z wygraniem różnych konkursów, lecz ich najnowszy wynalazek służący do wykrywania bakterii i wirusów szybko zyskał na popularności w innych krajach.

Wynalazki medyczne przedsiębiorstwa

Po uzyskaniu licznych dofinansowań  firma skupiła się nad opracowaniem technologii wykorzystującej ultraczułe elektrody wraz ze zmodyfikowanymi cząsteczkami biologicznymi wyselekcjonowanymi metodami biotechnologicznymi.

Dzięki temu wynalazek przedsiębiorstwa jest w stanie łatwo zidentyfikować jaki wirus lub bakteria jest przyczyną infekcji. Odczyt wyniku badania przeprowadzonego przez urządzenie jest możliwy poprzez zastosowanie aplikacji na telefonie.

Wynalazek ten za pomocą aplikacji mobilnej jest w stanie zasugerować podjęcie odpowiednich akcji, które powinna podjąć chora osoba, by się wyleczyć. Dodatkowo wynalazki medyczne firmy SensDx umożliwiają wykrywanie markerów onkologicznych, DNA oraz RNA.

Urządzenie SensDx do identyfikacji wirusów i bakterii.

Jeśli tak jak firma SensDx chcesz stworzyć własny prototyp wynalazku, kliknij tutaj.

Warianty wynalazków medycznych

Wszystkie wynalazki medyczne przedsiębiorstwa działają na zasadzie wykorzystującej elektrody wraz ze zmodyfikowanymi cząsteczkami biologicznymi. Dodatkowo korzystają one z aplikacji mobilnych w celu odczytania dokładnych wyników odnośnie zdrowia przebadanej osoby. Wynalazki te służą również do wykrywania innych typów bakterii:

 • Flu SensDx – Służy do wykrywania wirusa grypy,
 • Multi SensDx – Służy do identyfikacji przyczyn infekcji górnych dróg oddechowych,
 • Strepto SensDx – Służy do wykrywania bakterii Streptosoccus w wymazie z jamy ustnej,
 • Alergen SensDx – Służy do badania obecności alergenów w żywności.
Newsletter ABC Wynalazcy!

Dodatkowo firma pracuje nad kilkoma nowymi wariantami swojego wynalazku:

 • Uro SensDx – Będzie służył do badania układu pokarmowego i moczowego,
 • Intimate SensDx – Będzie służył do identyfikacji przyczyn zakażeń intymnych,
 • Aneury SensDx – Będzie służył do wykrywania tętniaka aorty brzusznej za pomocą krwi,
 • Agro SensDx – Będzie służył identyfikacji patogenów w rolnictwie,
 • Veti SensDx – Będzie służył do wykrywania chorób zwierząt hodowlanych, m.in. końskiej, świńskiej i ptasiej grypy, BRDC.

Chcesz stworzyć własny wynalazek? Kliknij tutaj!

Osiągnięcia firmy SensDx

Przedsiębiorstwo SensDx posiada szeroką gamę sukcesów na swoim koncie. Firma ta zajęła pierwsze miejsce w wielu konkursach, min:

 • EIT Health InnoStars Awards 2017,
 • Future Diagnostics na Roche Innovation Summit 2018,
 • Orły Innowacji Startup w kategorii Przełomowa technologia,
 • Architekci Innowacji w kategorii Wschodzące technologie,
 • Itp.

Inne Polskie wynalazki medyczne

Wynalazek firmy SensDx zdecydowanie pomoże w szybszym diagnozowaniu różnych infekcji i chorób, warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyny wynalazek medyczny stworzony przez polskich wynalazców.

budowa wynalazku medycznego lopatka do zmiany pieluchy
Budowa wynalazku medycznego: Łopatka do zmiany pieluch

Polska firma Medicine stworzyła i opatentowała wynalazek CathAIO, elektrody o uniwersalnych właściwościach diagnostycznych, elektrofizjologicznych, hemodynamicznych i biochemicznych.

Kolejnym wartym wspomnienia polskim wynalazkiem medycznym jest Urządzenie do zmiany pieluch u osób niepełnosprawnych ruchowo.  Przyrząd ten został opracowany i opatentowany przez Iwonę Kisiel we współpracy z naszą marką Wynalazca.tv.

Jak sama nazwa wskazuje, służy ono do łatwej, bezstresowej, niewymagającej siły i szybkiej zmiany pieluchy u osób niepełnosprawnych ruchowo.

Dalsze losy firmy SensDx

Nowe prezentacje wynalazków medycznych służących do wykrywania bakterii i zarazków sprawiły, że firma SensDx zyskuje na coraz to większej popularności. Tworzone przez nich urządzenia diagnostyczne będą początkowo dostępne tylko i wyłącznie dla lekarzy, ale z czasem przedsiębiorstwo udostępni też wersje dla każdego.

Firma ta stara się ulepszyć poziom medycyny na całym świecie poprzez wyprodukowanie lepszych, tańszych i łatwiejszych w obsłudze urządzeń specjalistycznych.

Tak jak firma SensDx chcesz wiedzieć, jak zarabiać na swoich pomysłach?? W takim wypadku polecam ten artykuł.

Przedsiębiorstwo SensDx – Polskie wynalazki medyczne – Podsumowanie

Sukces firmy SensDx i wyprodukowane przez nich wynalazki mogą sprawić, że w niedalekiej przyszłości nie będziemy musieli chodzić do lekarza na badania. Dodatkowo zasugerowane przez aplikację sposoby leczenia choroby mogą zwalczyć infekcję, zanim ta zdąży się rozwinąć.

Pamiętaj, że do stworzenia wynalazku nie potrzebujesz dużego przedsiębiorstwa, ponieważ tak jak Iwona Kisiel możesz stworzyć projekt z naszą pomocą. Jeśli więc wpadłeś na rewelacyjny pomysł na wynalazek i potrzebujesz pomocy w jego realizacji, skontaktuj się z nami! >SZYBKI KONTAKT<

Źródło Grafik:
[1] https://www.sensdx.eu/pl/
Krystian Solecki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.