drukowanie 3d wynalazkow prototypow druk 3d

Tworzenie prototypów – DRUK 3D

Wpadłeś na innowacyjny pomysł i chcesz sprawdzić w praktyce, czy Twoje rozwiązanie zadziała zgodnie z przewidywaniami?

Czy przeszedłeś już przez pierwsze etapy tworzenia wynalazku i chcesz wykonać prototyp w celu promocji swojego pomysłu lub wykorzystać druk 3d do bezpośredniej sprzedaży swojego rozwiązania?

A może po prostu masz ochotę wydrukować w 3d sobie dowolny przedmiot?

Drukowanie 3d u Wynalazców!

Codziennie wykonujemy kilkadziesiąt modeli 3d dla naszych wynalazców! Dołącz do społeczności kreatywnych innowatorów i skorzystaj z naszych technik prototypowania

Projektowanie 3d

Jeśli nie masz projektu 3d i odpowiednich umiejętności to na podstawie Twoich wytycznych / opisu patentowego, czy szkicu ręcznego, jako inżynierowie i designerzy jesteśmy w stanie wykonać cały projekt Twojego konceptu (model 3d) składający się z jednego lub wielu elementów lub podzespołów.


Jeśli masz odpowiednie umiejętności i potrafisz projektować na komputerze to wystarczy, że przygotujesz dla nas model 3d. Najlepiej będzie, gdy Twój model wyślesz do nas w formacie stl.

tworzenie modeli 3d do druku 3d
drukowanie 3d silnika odrzutowego druk 3d

Druk 3d

Mając u siebie model 3d przechodzimy do kolejnej fazy prototypowania, czyli programowania drukarki 3d. Dobieramy odpowiednie materiały do druku 3d – plastik, guma, materiały specjalne (np. odporne na wysokie temperatury). Później przechodzimy do programowania drukarki 3d, w której m.in. ustawiamy odpowiednią temperaturę dostosowaną do danego materiału. Po wszystkich opisanych operacjach rozpoczynamy druk 3d na drukarce. Pamiętaj, że u nas ROZMIAR Twojego wydruku 3d NIE MA ZNACZENIA.

Obróbka i malowanie wydruków 3d

Kolejny etap to obróbka wydruków 3d. Wykonujemy dwa rodzaje obróbek: mechaniczną i chemiczną. W mechanicznej usuwamy specjalne podpory, które powstają w czasie drukowania Twojego modelu oraz szlifujemy wydruki w miejscach, gdzie jest to wymagane. W chemicznej stosujemy specjalne środki na Twoje druki 3d, które wygładzają ich powierzchnie i nadają im znaczącego błysku.

W ostatnim etapie malujemy oraz lakierujemy Twoje wydruki 3d – jeśli tylko oczekujesz najwyższej jakości wykończenia.

obrobka i malowanie wydrukow 3d
tworzenie prototypów na maszynie CNC

Obróbka na CNC

Niektórych elementów – szczególnie tych wymagających dużych właściwości wytrzymałościowych – nie da się wykonać na drukarkach 3d. Wówczas do wykonania prototypu wykorzystamy nasze maszyny CNC – maszyny do obróbki plastików, czy metali. Posiadamy frezarki, tokarki, wiertarki. Dzięki temu, że współpracujemy z wieloma inżynierami – wykonamy dla Ciebie każdą mechaniczną część.

Elektronika i sterowanie

Niektóre wynalazki wymagają do działania mózgu i serca, czyli programu i elektroniki sterującej. Nasza ekipa programistów i elektroników podejmie się dla Ciebie każdego zadania. Twój prototyp (wynalazek) może pochodzić np. z zaawansowanej branży IoT (zaawansowane zbieranie danych w czasie rzeczywistym), jak również może być standardowym mechanizmem sterowanym elektronicznie.

tworzenie elektroniki prototypy

Skontaktuj się teraz i zamów druk 3d lub wykonaj prototyp wynalazku!

Wypełnij ten szybki formularz, żeby nasi eskperci mogli Ci pomóc!

Close