Targi INTARG – wydarzenie dla wynalazców, startupów i firm

2019-03-26

 

INTARG to wydarzenie dla wynalazców, startupów i przedsiębiorców, na którym mogą oni zaprezentować swoje pomysły uzyskać odznaczenia, tytuły i nagrody oraz nawiązać ciekawe relacje biznesowo – naukowe, jak również poznać innych miłośników innowacji, co może zaowocować nowymi współpracami.

W związku z tym, że w 2018 r. mieliśmy okazję być na targach jako wykładowcy oraz patroni medialni – chciałem Cię zachęcić do tego abyś poznał szczegóły dotyczące targów INTARG, ponieważ już w 4-5 czerwca 2019 odbędzie się już 12-sta edycja omawianych targów wynalazczych i myślę, że warto by było, abyś rozważył uczestnictwo w nich jako Wystawca lub Zwiedzający zakładając, że posiadasz swój pomysł, który chciałbyś zaprezentować (oczywiście wcześniej go już ochroniłeś) lub interesujesz się nowymi technologiami.

Ponadto, oczywiście na wydarzeniu nie zabraknie też nas, dlatego jeśli myślałeś o tym, żeby nas poznać osobiście to targi te mogą być dla Ciebie świetną okazją, aby porozmawiać z Dawidem i dowiedzieć się więcej o naszej działalności. Tutaj przy okazji zapraszam Cię też na jego wykład, który będzie dotyczył komercjalizacji pomysłów (zobacz jego wpis o 3 sposobach zarabiania na pomysłach).

Jak było na targach dla wynalazców INTARG 2018?

Rok temu nasz przedstawiciel Dawid Pijanka miał okazję uczestniczyć w targach wynalazczych INTARG 2018.

Dzięki specjalnemu zaproszeniu, które otrzymał od organizatorów w tamtym roku – miał możliwość przeprowadzić wiele interesujących wywiadów, które Ty możesz obejrzeć dzisiaj na naszym kanale YouTube (zobacz te wywiady). Dodatkowo był jednym z prelegentów występujących w strefie konferencji i prezentacji.

W tamtym roku na targach zaprezentowało się wielu kreatywnych wynalazców, którzy zostali odznaczeni wieloma nagrodami i tytułami. Z kolei my nawiązaliśmy ciekawe, międzynarodowe relacje, które zaowocowały nowymi współpracami i projektami.

Oto foto-relacja z tego co działo się w poprzedniej edycji:

Czym są targi dla wynalazców – INTARG edycja 2019?

Targi INTARG to co roczne wydarzenie, które ma charakter globalny i skupia w sobie wynalazców z całego świata.

W tym roku będziemy mieć przyjemność uczestniczyć w 12-stej edycji targów, która odbędzie się 4-5 czerwca 2019, w Katowicach w Spodku – Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na wspomnianych targach zaprezentuje się wiele technologii i wynalazków ze wszystkich dziedzin – od ekologii, medycyny, IT po urządzenia codziennego użytku.

Targi dla wynalazców są odwiedzane również przez reprezentantów jednostek naukowych, innowacyjnych przedsiębiorstw, jak również przez klastry technologiczne, startupy oraz instytucje wspierające i współpracujące z nauką.

Jeśli chodzi o samych wystawców, to na swoich stanowiskach prezentują oni swoje wynalazki oraz innowacyjne usługi, a następnie mogą zgłosić te prezentowane wynalazki i innowacje do konkursu INTARG. Następnie ich rozwiązanie zostanie poddane ocenie międzynarodowego jury. Drugiego dnia targów, w czasie Gali zamykającej wydarzenie zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone wyróżnienia, medale i dyplomy laureatom nagrodzonych rozwiązań.

Cel targów wynalazczych INTARG

Celem opisywanych targów jest przede wszystkim pomoc w promocji oraz komercjalizacji wynalazców i ich innowacji oraz stworzenie miejsca, gdzie Wystawcy będą mogli bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami świata nauki, przemysłu, biznesu i finansów.

Targi mają też na celu wyłonić najlepsze wynalazki i innowacje i odznaczyć je nagrodami za prezentowane rozwiązania w ramach konkursu INTARG.

Wystawcy i Zwiedzający INNARG

Wystawcą targów INNARG jest szeroko rozumiana grupa wynalazców, a szczególnie:

 • Indywidualni wynalazcy,
 • Naukowcy,
 • Przedsiębiorcy,
 • Startupy,
 • Instytucje wspierające wynalazczość,
 • Stowarzyszenia i izby przemysłowe,
 • Podmioty oferujące usługi doradcze np. finansowanie.

Można powiedzieć, że nie ma tutaj ograniczeń, jeśli chodzi o branże. Organizatorzy zapraszają dosłownie wszystkich związanych z branżą wynalazczą.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Z kolei, jeśli chodzi o Zwiedzających, to spotkasz tutaj wszystkich ludzi, którzy są zainteresowani nowymi wynalazkami tworzonymi na terenie Polski oraz za granicą i chcą się poznać w celach biznesowo-naukowych oraz poznawczych. Nie zabraknie:

 • Przedsiębiorców,
 • Przedstawicieli nauki,
 • Inwestorzy,
 • Instytucji wspierających biznes i naukę,
 • Młodzieży,
 • Mediów,
 • Wynalazców.

Co składa się na wynalazcze targi INTARG?

Targi INTARG obejmują:

 • Stoiska z innowacyjnymi produktami, technologiami i usługami z wielu branż, w postaci wyrobów rynkowych, prototypów, modeli, prezentacji multimedialnych, filmów, itp.
 • Konferencje, panele dyskusyjne, spotkania biznesowe, networking,
 • Konkurs INTARG (ocena wynalazków i innowacji przez międzynarodowe jury),
 • Strefy: EKO, Start-Up International, Networkingowa, Konferencyjna,
 • Galę wręczenia nagród, medali i dyplomów za najlepsze wynalazki i innowacje INTARG 2019
 • Galę wręczenia statuetek: GIEŁDA WYNALAZKÓW, LIDER INNOWACJI, MŁODY WYNALAZCA

Więcej szczegółów poniżej:

Strefy targów INTARG

Na targach wynalazczych INTARG będziesz mógł zwiedzieć aż 5 stref. Oto one:

STREFA BRANŻOWA – To strefa, która dzieli stoiska na małe podstrefy tematyczne, branżowe. Celem takiego podziału ma być łatwiejsza identyfikacja stoisk wystawczych na całym terytorium targów INTARG. Planowany jest podział na: Przemysł, IT, Transport i logistyka, Zdrowie, Biotechnologia, Nanotechnologia, Chemia, Przedmioty codziennego użytku, Usługi, Młodzi Wynalazcy.

STREFA INTARG EKO – W tej strefie skupią się wynalazki z branż pro-środowiskowych i eko. Znajdziesz tutaj innowacje, które przynoszą korzyści dla naszego środowiska, zdrowa oraz bezpieczeństwa.

STREFA START-UP INTERNATIONAL – Tu znajdziemy młodych przedsiębiorców, którzy wdrażają swoje nowe produkty i usług. Będziesz mógł porozmawiać z przedstawicielami startupów i dowiedzieć się jakie techniki stosują w komercjalizacji swojego rozwiązania. To świetne miejsce, aby zbudować relacje biznesowe, wymienić się doświadczeniami i kontaktami.

STREFA KONFERENCJI i PREZENTACJI – W czasie targów dla wynalazców INTRAG możesz zorganizować własną konferencję lub wykład, bądź przyjść posłuchać, co mają do powiedzenia wykładowcy. Tematyki wykładów są różne, a my – przy okazji zapraszamy Cię na prelekcję naszego przedstawiciela Dawida Pijanki, który opowie o sposobach na komercjalizację pomysłów.

STREFA NETWORKINGOWA – Tu odbędzie się spotkanie biznesowe dla wszystkich uczestników wydarzenia. Wystawcy będą mieli okazję porozmawiać w parach z odpowiednimi przedstawicielami oraz potencjalnymi interesantami na ich produkty lub usługi i porozmawiać o możliwej współpracy.

Konkurs oceny wynalazków – konkurs INTARG

Jak wspomniałem wyżej targi INTARG mają przede wszystkim pomóc wynalazcom w promocji ich wynalazków. Oprócz samej możliwości wystawienia się na swoim własnym stoisku i przedstawienia pomysłu, wynalazcy mogą również uczestniczyć w konkursie zatytułowanym „Konkurs INTARG”.

To w nim Wystawcy będą mogli zgłosić swoje prezentowane wynalazki i innowacje do oceny przez jury, a Ci w czasie Gali wręczą nagrody. Do wygrania są:

 • Medale złote, srebrne i brązowe
 • 12 nagród/medali platynowych – za najlepszy wynalazek w branży
 • Nagroda za najlepszy wynalazek dla biznesu (przyznana przez przedsiębiorców)
 • Nagroda prezesa jury
 • Grand Prix
 • Statuetki i puchary ufundowane przez patronów i partnerów

Uwaga: rejestracja wynalazków do konkursu zaczyna się w kwietniu 2019.

Ważne informacje organizacyjne:

 • Sposób wystawiania się na Targach: stoiska indywidualne lub wspólne (instytucjonalne, narodowe itp.)
 • Zgłoszenia do udziału w Targach: do dnia 30 kwietnia 2019 – po tym terminie należy się skontaktować na bezpośrednie dane poniżej
 • Rejestracja wynalazków do konkursu INTARG 2019 odbywa się online, dostęp do strony rejestracyjnej zostanie odblokowany w kwietniu 2019 roku.
 • Kontakt w sprawie udziału w targach: tel. +48 32 203 71 03, e-mail: passia@haller.pl
 • Regulamin Targów oraz więcej informacji tu: intarg.haller.pl

Podsumowanie – Targi INTARG – wydarzenie dla wynalazców, startupów i firm

Mam nadzieję, że zachęciłem Cię do wzięcia udziału w wydarzeniu branżowym INTARG, w którym powinien uczestniczyć każdy wynalazca, przedsiębiorca oraz startup, który uważa, że tworzy nowe ciekawe produkty lub usługi, bądź technologię i chce zaprezentować je oraz nawiązać relacje biznesowe z innymi Wystawcami oraz Zwiedzającymi.

Pamiętaj że jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w targach to powinieneś napisać na adres organizatora tj.: a.passia@haller.pl

Nie pozostaje mi nic innego, jak jeszcze raz zachęcić Cię tym, że na targach wynalazczych INTARG 2019 również będziemy my i będziemy mogli z Tobą porozmawiać na żywo oraz będziesz mógł przyjść na nasz wykład o komercjalizacji pomysłów.

Redagował, współautor: mgr inż. Dawid Pijanka

Krystian Solecki