fbpx

Ochrona pomysłu (prawna)

Dzięki naszemu partnerowi – zaprzyjaźnionej Kancelarii Patentowej INICJATOR pomagamy Ci w ochronie Twoich pomysłów – wynalazków, nowych designów, grafik, nazw oraz walczymy o Twoje prawa majątkowe:

 • Chronimy Twoje pomysły – jeśli chcesz zapewnić sobie wyłączność na Twój koncept i uzyskać patent na wynalazek, zgłosić wzór użytkowy, zarejestrować wzór przemysłowy (design) lub znak towarowy (grafika, nazwa, logo)
 • Walczymy o Twoje prawa majątkowe oraz pomagamy Ci się bronić – jeśli ktoś naruszy Twoje prawa lub ktoś Ciebie oskarża o naruszanie praw własności intelektualnych i przemysłowych
 • Pomagamy sprzedać Ci Twój pomysł – jeśli masz już ochronę i potrzebujesz kogoś, kto opracuje dla Ciebie licencje, którą możesz sprzedać i żyć ze znacznego przychodu pasywnego
tadeusz warzybok rzecznik patentowy
Tadeusz Warzybok

Europejski Rzecznik Patentowy oraz zawodowy przedstawiciel przed EUIPO, prezes Biura Patentowego INICJATOR

biuro patentowe inicjator

JAK CHRONIMY TWÓJ POMYSŁ?

1. Poznajemy „typ” Twojego pomysłu

Na początku powinieneś przedstawić nam ideę Twojego pomysłu, abyśmy mogli poznać i zdefiniować jego ‘typ’ i wskazać Ci najlepszy rodzaj ochrony – istnieje bowiem kilka „wariantów” ochrony praw w zależności od tego, czym jest Twój pomysł, a są to:

 • znak towarowy tj. nazwa marki lub firmy, slogan, logo, grafika, symbol, a nawet dźwięk lub zapach
 • wzór przemysłowy tj. design, urządzenia o specyficznym wyglądzie, wygląd zewnętrzny przedmiotów
 • wzór użytkowy tj. wyrób, urządzenie, mechanizm, zestaw urządzeń
 • patent na wynalazek tj. wyrób, urządzenie, mechanizm, zestaw urządzeń, a także sposób i metoda otrzymywania, linia produkcyjna, technologia produkcji, receptura i przepis

Jesteśmy zawodowcami i na Twoje życzenie podpisujemy NDA (rzecznik patentowy jest prawnie zobowiązany do zachowania tajemnicy poufności – wynika to z jego zawodu. W przypadku złamania tej tajemnicy grożą mu konsekwencje prawne i nie może wykonywać już zawodu.)

Pamiętaj, aby nikomu nie mówić o Twoim pomyśle i zwłaszcza nigdzie go nie publikuj! Jeśli to zrobisz, to może to znacznie utrudnić (lub uniemożliwić) ochronę prawną!!!

zglaszanie pomyslu do ochrony jako patent znak towarowy przemysłowy uzytkowy
badania patentowe czystości i zdolności patentowej

2. Badamy, czy ktoś już na to wpadł 🤔

Później sprawdzamy w specjalistycznych bazach patentowych, czy ochrona pomysłu lub ochrona pomysłów ma sens, tj. czy Twoje rozwiązanie nie zostało już gdzieś zgłoszone do ochrony. Jeśli badania są pozytywne to super 👍! Możemy przejść dalej. Jeśli negatywne i ktoś to już się zabezpieczył to są dwie opcje:

 • Pomożemy Ci ominąć czyjeś rozwiązanie
 • Wymyślasz coś nowego 💡

3. Przechodzimy do ochrony prawnej pomysłu i optymalizujemy koszty ochrony

W zależności od tego, jakiego „rodzaju” był Twój pomysł (znak towarowy, wzór przemysłowy, wzór użytkowy lub patent na wynalazek) pomagamy rozpocząć procedurę rejestracji / zgłoszenia do ochrony Twojego konceptu. Razem z rzecznikami patentowymi przygotowujemy dokumentację zgłoszeniową (opisy patentowe i dokumentacje rysunkowe), którą tworzymy tak, aby zapewnić Ci jak najszerszą ochronę patentową (szeroka ochrona pomysłu). Dodatkowo optymalizujemy koszty ochrony pomysłów, przy jednoczesnym wydłużeniu czasu ochrony Twojego rozwiązania (minimalizujemy opłaty okresowe urzędowe za ochronę pomysłu).

ochrona pomysłu prawna wynalazków

JAK WALCZYMY O PRAWA MAJĄTKOWE I BRONIMY NARUSZYCIELI?

walka o prawa majątkowe w sądach

Walczymy o Twoje prawa majątkowe

Jeśli zdarzy się tak, że ktoś bezprawnie korzysta z Twoich rozwiązań (wzór użytkowy lub patent na wynalazek), Twojego niepowtarzalnego designu (wzór przemysłowy) lub używa Twojej marki i/lub nazwy (znak towarowy) to nie zawahaj się walczyć o swoje prawa! Sprawimy, że naruszyciel zaprzestanie tych działań, a co więcej… pomożemy Ci odnieść korzyści finansowe (odszkodowanie) z tytułu złamania Twoich cennych praw!

ochrona praw majątkowych

Zostałeś oskarżony o naruszenie? Obronimy Cię !

W przypadku, gdy to ktoś Ciebie oskarżył o naruszenie praw własności przemysłowej i intelektualnej przeprowadzamy analizę techniczno-prawną wszelkich pism, które otrzymałeś od drugiej strony dot. konfliktu. Dokonujemy eksperckiej analizy, sprawdzamy zasadność zarzutów i wówczas:

 1. Stwierdzamy brak zasadności zarzutów
 2. Wyciągamy Cię z kłopotów pomagając polubownie załagodzić sprawę

JAK POMAGAMY SPRZEDAĆ TWÓJ POMYSŁ?

wyceny praw majatkowych wyceny dobr niematerialnych patenty wynalazki

Wyceniamy Twoje chronione dobra niematerialne

Zajmujemy się również wyceną dóbr niematerialnych (znaki towarowe, wzory przemysłowe, wzory użytkowe i patenty na wynalazki). Wyceny takie są wykonywane specjalistycznymi i zaawansowanymi metodami. Jest to niezwykle ważne dla przedsiębiorców, którzy decydują się na różnego rodzaju ‘transfery’, sprzedaż firmy, tworzenie fuzji, zakup lub sprzedaż chronionej technologii itp.

Pomagamy sprzedać Ci Twój pomysł

Zarejestrowałeś już znak towarowy / wzór przemysłowy lub zgłosiłeś do ochrony wzór użytkowy, bądź patent na wynalazek? Znalazłeś firmę lub inwestora, który chcę kupić Twój pomysł? Razem pomożemy Ci zoptymalizować formę Twojego wynagrodzenia i przygotujemy odpowiednią umowę licencyjną, dzięki której będziesz mógł otrzymywać procent od sprzedaży produktu / otrzymywać okresowe wynagrodzenie i/lub jednorazowo sprzedać swoje prawa i żyć z dochodu pasywnego (tak… to możliwe !)

pomoc w sprzedaży wynalazku lub pomyslu

Skontaktuj się teraz i CHROŃ swoje pomysły!

Wypełnij ten szybki formularz, żeby nasz zespół ekspertów mógł Ci pomóc!