Jak myślą wynalazcy? – książka „Genialne umysły”

Jak myślą wybitni wynalazcy? – książka „Genialne umysły”

Genialne umysły - jak myślą seryjni wynalazcy - książka

Jak myślą seryjni wynalazcy? – książka „Genialne umysły”

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak myślą wybitni wynalazcy? Jakie są ich nawyki? Co robią na co dzień? Co kształtuje ich osobowość oraz wzbudza w nich kreatywność?

Odpowiedzi na te pytania najłatwiej znaleźć poprzez analizę życiorysów wielkich wynalazców i geniuszy, takich jak Albert Einstein, Elon Musk, Nikola Tesla, Maria Skłodowska-Curie, Thomas Edison, czy Steve Jobs.

Dokonała tego Melissa Schilling w swojej publikacji pt. Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Feeria Science w patronacie z takimi markami, jak: FOCUS, wprost, świat wiedzy oraz Wynalazca TV!

genialne umysly jak mysla wynalazcy

Co znajdziesz w książce o wynalazcach?

Książka opowiada o tym, jakimi osobami byli (lub są) najwięksi twórcy innowacji, którzy znacząco wpłynęli na rozwój naszej ludzkości. Pomimo tego, że każdy wybitny wynalazca miał inny charakter – to z pośród analizowanych przypadków autorka wskazuje na pewne często powtarzalne cechy i wartości, którymi się kierowali.

Przykładowo genialni twórcy dystansowali się od otoczenia. Najlepiej pracowało im się w samotności. Często to właśnie w odosobnieniu (np. na samotnych spacerach) rozwiązywali największe problemy w ich firmie albo wpadali na pomysły dotyczące ich nowego produktu, nad którym pracowali.

Autorka zwraca też uwagę na ich silny idealizm i motywację. Fakt, że bezwzględnie wierzyli w swój pomysł oraz że nigdy się nie poddawali – nawet, gdy doznawali krytyki i odnosili porażki – powodował, że to dzięki ponownym próbom, testom i doświadczeniom w końcu osiągali globalny sukces.

genialne umysly jak mysla wynalazcy

Dla kogo jest ta książka?

Książka „Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy” jest przede wszystkim dla wszystkich, którzy interesują się rozwojem osobistym, wynalazczością i marzą o tym, aby zmienić świat, czyli w szczególności dla wynalazców i przedsiębiorców.

Uważam, że niektórych czytelników zainspiruje ona do działania, innym podpowie jakimi wartościami powinni się kierować i jak kształtować swój charakter, aby odnieść sukces. Z kolei jeszcze innych uświadomi, że tworzenie innowacji i jej wdrożenie – to bardzo trudne i wymagające „żelaznego” charakteru zadanie.

Jak widać u mnie już jest na półce:

jak mysla wynalazcy ksiazka genialne umysly

Jak zdobyć „Genialne umysły”?

Książkę tą możesz zdobyć na stronie empik.com pod tym linkiem

Natomiast będziesz mógł ją też otrzymać ZA DARMO na naszym fanpage na facebooku: Wynalazca TV.

Otrzymaliśmy bowiem kilka książek od wydawnictwa Feeria Science za co bardzo dziękujemy! Będziemy chcieli rozdać naszym fanom w konkursach.

Jeśli czytaliście już tą książkę – podzielicie się swoimi odczuciami w komentarzach!

Artykuł sponsorowany

Mgr inż. Dawid Pijanka
Dodaj mnie!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.