Jak myślą wynalazcy? – książka „Genialne umysły”

2020-02-15

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak myślą wybitni wynalazcy? Jakie są ich nawyki? Co robią na co dzień? Co kształtuje ich osobowość oraz wzbudza w nich kreatywność?

Odpowiedzi na te pytania najłatwiej znaleźć poprzez analizę życiorysów wielkich wynalazców i geniuszy, takich jak Albert Einstein, Elon Musk, Nikola Tesla, Maria Skłodowska-Curie, Thomas Edison, czy Steve Jobs.

Dokonała tego Melissa Schilling w swojej publikacji pt. Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Feeria Science w patronacie z takimi markami, jak: FOCUS, wprost, świat wiedzy oraz wynalazca.tv!

genialne umysly jak mysla wynalazcy
Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy – książka

Co znajdziesz w książce o wynalazcach?

Książka opowiada o tym, jakimi osobami byli (lub są) najwięksi twórcy innowacji, którzy znacząco wpłynęli na rozwój naszej ludzkości. Pomimo tego, że każdy wybitny wynalazca miał inny charakter – to z pośród analizowanych przypadków autorka wskazuje na pewne często powtarzalne cechy i wartości, którymi się kierowali.

Przykładowo genialni twórcy dystansowali się od otoczenia. Najlepiej pracowało im się w samotności. Często to właśnie w odosobnieniu (np. na samotnych spacerach) rozwiązywali największe problemy w ich firmie albo wpadali na pomysły dotyczące ich nowego produktu, nad którym pracowali.

Autorka zwraca też uwagę na ich silny idealizm i motywację. Fakt, że bezwzględnie wierzyli w swój pomysł oraz że nigdy się nie poddawali – nawet, gdy doznawali krytyki i odnosili porażki – powodował, że to dzięki ponownym próbom, testom i doświadczeniom w końcu osiągali globalny sukces.

genialne umysly jak mysla wynalazcy
Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy – książka

Dla kogo jest ta książka?

Książka „Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy” jest przede wszystkim dla wszystkich, którzy interesują się rozwojem osobistym, wynalazczością i marzą o tym, aby zmienić świat, czyli w szczególności dla wynalazców i przedsiębiorców.

Uważam, że niektórych czytelników zainspiruje ona do działania, innym podpowie jakimi wartościami powinni się kierować i jak kształtować swój charakter, aby odnieść sukces. Z kolei jeszcze innych uświadomi, że tworzenie innowacji i jej wdrożenie – to bardzo trudne i wymagające „żelaznego” charakteru zadanie.

Jak widać u mnie już jest na półce:

jak mysla wynalazcy ksiazka genialne umysly
Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy – książka

Jak zdobyć „Genialne umysły”?

Książkę tą możesz zdobyć na stronie empik.com pod tym linkiem

Natomiast będziesz mógł ją też otrzymać ZA DARMO na naszym fanpage na facebooku: wynalazca.tv.

Otrzymaliśmy bowiem kilka książek od wydawnictwa Feeria Science za co bardzo dziękujemy! Będziemy chcieli rozdać naszym fanom w konkursach.

Jeśli czytaliście już tą książkę – podzielicie się swoimi odczuciami w komentarzach!

Artykuł sponsorowany

Mgr inż. Dawid Pijanka
Dodaj mnie!