Robo-pies – unikalny wynalazek i specjalna maszyna kurierska

Zaawansowana technologia wykorzystująca specjalne odnóża

Robo-pies – unikalny wynalazek i specjalna maszyna kurierska

Słowo robo-pies często kojarzy się wielu ludziom z zaawansowanymi technologicznie robotami, które wyglądem (pomijając metalową obudowę) i zachowaniem przypominają zwykłego psa. W tym wpisie skupimy się natomiast na unikalnym wynalazku robo-psa, projekcie spółki Continental Automotive, znanym również jako specjalna maszyna kurierska.

Już w poprzednich artykułach omawialiśmy sporą gamę oryginalnych wynalazków posiadających najróżniejsze zastosowania, jeśli jesteś nimi zainteresowany, to zapraszam Cię do przeczytania wpisu o najdziwniejszych wynalazkach 2018 roku.

Przyjrzymy się więc zasadzie działania i historii powstania unikalnej maszyny kurierskiej znanej jako robo-pies. Bez dalszego przeciągania, zapraszam do czytania 😉 .

Wynalazek robo-psa, a problemy z firmami kurierskimi

Bardzo często podczas zamawiania różnych rzeczy za pomocą internetu korzystamy z usług kurierskich, licząc na to, że nasze paczki zostaną szybko dostarczone. W większości przypadków proces ten zakończy się bezproblemowo. Niefortunnie czasami dochodzi do sytuacji, w których kurier nie jest w stanie dostarczyć do nas paczki na czas.

Wynalazek robo-psa spółki Continental Automotive to specjalna maszyna kurierska stworzona w celu zaprezentowania możliwości płynących z wykorzystania pełzających robotów i pojazdów bez kierowcy.

Warto zaznaczyć, że wynalazek robo-psa nie powstał po to, by wejść na rynek, a raczej po to, aby pokazać, iż w przyszłości możliwe będzie zastąpienie ludzkich kurierów efektywniejszymi maszynami.

Historia powstania wynalazku robo-psa – targi w Las Vegas

Continental  Automotive to światowy producent opon, który rozpoczął współpracę z organizacją ANYbotics w celu stworzenia unikalnej mobilnej maszyny kurierskiej, która potrafiłaby dostarczyć odpowiednie paczki do wyznaczonych miejsc bez żadnego opóźnienia i utrudnienia.

Po kilkuletnich badaniach spółce Continental Automotive udało się opracować czworonożny wynalazek robo-psa, który byłby w stanie dostarczyć wyznaczone paczki do odpowiednich adresatów.

W 2019 roku na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas korporacja przedstawiła poziom funkcjonalności stworzonego prototypu wynalazku oraz możliwości płynące z jego wykorzystania. Na prezentacji spółka starała się również wyraźnie podkreślić potencjał drzemiący w pełzających robotach.

Robo-pies specjalny pojazd przewożący wynalazek
Specjalny bezzałogowy pojazd przewożący wynalazek robo-psa

Chcesz stworzyć wynalazek, który tak jak robo-pies będzie unikalny i oryginalny? Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na ten temat.

Prezentacja wynalazku i funkcje robo-psa

Zaprezentowany na targach robo-pies został przetransportowany w autonomicznym pojeździe, który przewoził kilka wynalazków. Następnie po dojechaniu na określoną pozycję, autobus otworzył się, a metalowe psiaki rozpoczęły dostarczanie paczek pod określone adresy.

Obecnie wynalazek robo-psa potrafi przejść po schodach za pomocą wbudowanych odnóży oraz jest w stanie zadzwonić w dzwonek do drzwi w celu powiadomienia domownika o przybyciu paczki.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Wykorzystanie wynalazku Robo-psa w przyszłości

Pomimo wysokiego zaawansowania technologicznego i poziomu prezentacji wynalazku robo-psa dokonanej na targach w Las Vegas, nie trudno się domyślić, że nie jest to technologia, która szybko wejdzie do użytku codziennego.

Wynalazki robo-psy dostarczające paczki
Robo-psy dostarczające paczki pod odpowiednie adresy

Naukowcy stwierdzili, że zastosowanie robotów na odnóżach znacznie ułatwi możliwość poruszania się tych maszyn w ludzkich środowiskach, ale obecnie technologia ta nie jest dostatecznie dopracowana, a co za tym idzie, jest zbyt zawodna.

Dlatego też o wiele bardziej opłacalnym jest korzystanie ze zwykłych robotów kołowych, przynajmniej na razie. Chcesz stworzyć prototyp własnego pso-robota lub innej maszyny? Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat tego procesu.

Podsumowanie – Robo-pies – unikalny wynalazek i specjalna maszyna kurierska

Mam nadzieję, że spodobał się wam artykuł opowiadający o robo-psie i jego  zastosowaniu. Warto zauważyć, że wynalazek ten ma ogromny potencjał, ale należy go dopracować i udoskonalić, a to samo w sobie zajmie kilka lat. Może pewnego dnia pełzające drony zastąpią kurierów, ale jak na razie musimy jeszcze na nich polegać 😉 .

Masz pomysł na wynalazek pokroju robo-psa? A może wpadłeś na coś całkowicie innego? Jeśli posiadasz POMYSŁ na wynalazek i chcesz go zrealizować… Nie czekaj! Skontaktuj się z nami, a my opracujemy go dla Ciebie!  >SZYBKI KONTAKT<

Źródło grafik:
[1] https://www.theverge.com/ces
[2] https://hybridtechcar.com
Krystian Solecki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.