Top 8 wynalazków na początku 2019 roku

Top 8 wynalazków na początku 2019 roku

Top 8 wynalazków na początku 2019 roku

Poprzedni rok był pełen interesujących, rewolucyjnych i unikalnych pomysłów. Warto dodać, że na wszystkie genialne wynalazki, które powstały w tym okresie, przypadła też spora część dość dziwnych projektów.

Pokaz niezwykłych projektów na targach Consumer Electronics Show daje do zrozumienia, że rok 2019 będzie wypełniony nawet większą ilością wynalazków. Urządzenia zaprezentowane na CES 2019 zaimponowały mi tak bardzo, że postanowiłem przedstawić Wam część z nich.

Oto moja lista TOP 8 najbardziej interesujących wynalazków, którym warto przyjrzeć się na początek 2019 roku.

#1 – Projekt Chris – cyfrowy asystent dla kierowców

Projekt Chris to unikalny wynalazek stworzony przez firmę German Autolabs w celu pomocy kierowcom podczas jazdy. Projekt ten potrafi bezpiecznie obsługiwać aplikacje użytkownika za pomocą gestów i głosu.

Projekt Chris, cyfrowy asystent dla kierowców
Wynalazek cyfrowego asystenta dla kierowców "Chris"

Dzięki temu kierowca może wybrać różne aplikacje za pomocą projektu, jednocześnie nie odrywając oczu od drogi.

Dodatkowo użytkownik urządzenia nie musi skupiać się na przeprowadzeniu innych niepotrzebnych czynności.

Zamontowany w wynalazku system GPS pozwala łatwo i bezpiecznie podróżować, a funkcja odtwarzania ulubionej muzyki działa kojąco na kierowcę samochodu.

Warto również zaznaczyć, że projekt ten działa nawet bez podłączenia do Internetu.

Pomimo zaprezentowania na targach CES, projekt ten został ukończony już w 2018 roku, a obecnie można go nabyć na stronie producenta.

#2 – Wynalazek Yomee – Pierwszy na świecie automatyczny ekspres do jogurtów

Projekt stworzenia pierwszego automatycznego ekspresu do jogurtów został rozpoczęty przez firmę Lecker Labs już dwa lata temu.

Firma Lecker Labs rozmyślała nad stworzeniem wynalazku pierwszego automatycznego ekspresu do jogurtów już od dawna, ale brak funduszy nie pozwalał im na wcześniejszą realizację pomysłów i stworzenie własnego prototypu.

W 2017 roku postanowili więc zaprezentować swój pomysł na platformie Kickstartera licząc przy tym na wsparcie ze strony społeczności.

Zbiórka pieniędzy zakończyła się sukcesem, a przedsiębiorstwo zebrało ponad 130 tys. dolarów.

Dzięki tym funduszom firma mogła rozpocząć pracę nad tworzeniem wynalazku.

Obecnie w 2019, po dwóch latach prac, przedsiębiorstwo ukończyło budowę pierwszego działającego prototypu i przymierza się do rozpoczęcia masowej produkcji.

Wynalazek Yomee do jogurtu
Projekt Yomee do produkcji jogurtu

#3 –  MUI – Naturalne centrum kontroli domowej

Centra kontroli domowej są dość popularne w Europie i krajach zachodnich z powodu tego, że ich użytkownicy są w stanie spokojnie wykonywać wiele czynności we własnym mieszkaniu bez ruszania się z miejsca. Warto jednak zaznaczyć, że MUI różni się od innych urządzeń swoim wyglądem i budową.

Panel kontrolny wynalazku MUI

W porównaniu do innych centrów kontroli wynalazek MUI został skonstruowany z naturalnego drewna w stylu japońskim, działającym kojąco na użytkownika.  Korzystając z cyfrowego wyświetlacza wynalazku, jego właściciel może kontrolować wszystkie inteligentne urządzenia w domu, a także:

  • Rozmawiać,
  • Wysyłać i odbierać wiadomości,
  • Sprawdzać pogodę,
  • Itp.

Dodatkowo wystarczy jeden ruch ręką, by wyłączyć menu MUI, przez co będzie ono wyglądało jak zwykła drewniana ozdoba. Warto wspomnieć, że wynalazek ten został wyróżniony przez instytucję CES (Consumer Technology Association) za swój wybitny design. Warto więc rzucić na niego okiem.

Newsletter ABC Wynalazcy!

#4 –  Lumen – Wynalazek do obliczania metabolizmu

Wynalazek Lumen to urządzenie służące do mierzenia Twojego metabolizmu poprzez oddech. Wystarczy w nie dmuchnąć, by uzyskać dokładne dane odnośnie do stanu, w którym się znajdujesz.

Projekt Lumen do sprawdzania metabolizmu
Projekt Lumen do badania metabolizmu

Wynalazek ten jest w stanie sporządzić dokładny plan odnośnie do tego, co powinieneś jeść, by tracić kalorie, czym najlepiej uzupełnić wyczerpany poprzez trening organizm, a nawet lekko dostosować się do Twoich potrzeb i gustów, by włączyć ulubione dania do Twojej diety.

Ogólna koncepcja związana ze stworzeniem tego wynalazku była dość prosta. Wszyscy ludzie posiadają inny metabolizm, dlatego twórcy projektu postanowili stworzyć urządzenie, które pozwoliłoby różnym osobom na dobieranie odpowiednich posiłków adekwatnych do ich metabolizmu.

Projekt ten pierwsze zadebiutował na crowdfundingowej stronie internetowej Indiegogo. Szukający wsparcia finansowego twórcy wynalazku nie spodziewali się, że zyskają prawie dwa miliony dolarów ze strony społeczności na rozwój ich koncepcji.

Obecnie można zamówić to urządzenie przedpremierowo za 250 dolarów.

#5 –  BW Space – Projekt inteligentnego drona podwodnego

BW Space to projekt inteligentnego drona podwodnego wyposażonego w automatyczne dostosowanie oświetlenia, tryby automatycznego sterowania i aparat 4K.

Dodatkowo został on wyposażony w Smart Imaging System, czyli systemy kontroli stworzone w celu wykrywania zagrożeń i wymijania ich.

Podwodny robot BW-Space jest dostatecznie silny, by zanurzać się na kilkaset metrów i pracować przez kilka godzin.

Dron BW-Space wraz ze specjalnym urządzeniem kontrolnym

#6 –  Y-Brush – Wynalazek specjalnej szczoteczki do czyszczenia zębów

Y-Brush to unikalna szczoteczka, która skupia się na perfekcyjnym i automatycznym czyszczeniu wszystkich Twoich zębów w zaledwie dziesięć sekund za pomocą metody Bassa.

Nie brzmi to zbyt imponująco, ale możliwość dokładnego wyczyszczenia wszystkich zębów w tak krótkim czasie brzmi niezwykle zachęcająco.

Wynalazek ten jest szczególnie przydatny dla osób, które muszą spieszyć się o poranku i nie chcą niepotrzebnie tracić czasu w nocy.

Warto również wspomnieć, że urządzenie to posiada powłokę antybakteryjną i wodoodporną podstawę chroniącą mechanizmy wewnętrzne przed uszkodzeniem.

Delikatne włoski zamontowane na szczoteczce są delikatne i nie mogą podrażnić dziąseł.

Wynalazek Y-Brush do czyszczenia zębów
Wynalazek specjalnej szczoteczki do szybkiego i praktycznego czyszczenia zębów

#7 – Projekt Mitte – Wynalazek wzbogacający wodę w minerały

Wynalazek Mitte wraz z różnymi składnikami mineralnymi
Projekt Mitte wraz z pojemnikami wyposażonymi w różne składniki mineralne

Wynalazek Mitte to projekt inteligentnego systemu wodnego służącego do oczyszczania i wzmacniania wody poprzez proces zainspirowany naturalnym cyklem wodnym.

Dodatkowo został on stworzony w celu zminimalizowania ilości produkowanych plastikowych butelek znanych z zanieczyszczenia naszego środowiska.

Wynalazek ten pierwsze oczyszcza i wzmacnia wodę, a następnie wzbogaca ją o niezbędne materiały.

Aplikacja Mitte pozwala monitorować bieżący stan wkładów wodnych i zamówić nowe.

#8 – Ovie Smarterware – Inteligentny system przechowywania żywności

Bardzo często po odłożeniu rzeczy do lodówki zdarza nam się o nich zapomnieć lub nie sprawdzić ich daty ważności. Z tego powodu marnują się po upływie czasu, a my musimy je wyrzucić.

Ovie Smarterware to inteligentny system przechowywania żywności, który ma na celu przypominać nam o przetrzymywanym przez nas pożywieniu. Podczas magazynowania produktów w specjalnych pojemnikach, wynalazek ten będzie pamiętał o ich dacie ważności i ostrzegał nas o tym, że ich okres ważności dobiega końca.

Dodatkowo projekt ten poleci nam przepisy na potrawy, w których będziemy mogli wykorzystać przechowywane w nim pożywienie.

Warto jednak wspomnieć, że system ten działa we współpracy z ALEXĄ, a bez niej, staje się praktycznie bezużyteczny.

Projekt przyczepiony do trzech produktów
Wynalazek Ovie Smarterware przyczepiony do trzech produktów i pokazujący ich zdatność do spożycia

Podsumowanie – Top 8 wynalazków na początek 2019 roku

Mam nadzieję, że czytając ten artykuł, któryś z wymienionych powyżej wynalazków przykuł twoją uwagę. Uważam, że wszystkie z tych projektów przedstawiają oryginalność i zaangażowanie młodych wynalazców, którzy zaprezentują jeszcze inne niesamowite wynalazki w nadchodzących latach.

Źródło grafik:
[1] https://chris.com/
[2] https://yomeeyogurt.com/
[3] https://mui.jp/
[4] https://lumen.me/
[5] https://www.kickstarter.com/projects/bw-space-uuv-drone/bw-space-submersible-drone-kit-for-underwater-phot
[6] https://www.y-brush.com/ybrush-en
[7] https://mitte.co/personalize-your-water/
[8] https://ovie.life/
Krystian Solecki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.