Top 5 wynalazków i prezentów na Dzień Matki

Top 5 wynalazków i prezentów na Dzień Matki

Top 5 wynalazków i prezentów na Dzień Matki

Większość z nas może zgodzić się z faktem, że nie bylibyśmy w stanie cieszyć się życiem, gdyby nie nasi rodzice. W związku z nadchodzącym Dniem Matki, mamy okazję podziękować naszym rodzicielkom za wszystkie trudy włożone w nasze wychowanie, a jednocześnie przeprosić je za sprawione przez nas kłopoty.

W tym artykule przedstawię wam top 5 wynalazków i ozdób, które idealnie nadają się jako prezent dla waszych matek. Dodatkowo, pokrótce przedstawię historię ich powstania, wynikające z nich zalety i to, dla jakich osób się nadają.

Bez zbędnego przeciągania, zapraszam do czytania.

Top 1 wynalazek na Dzień Matki – Fotel do masażu

Fotel do masażu to idealny prezenty dla osób, które uwielbiają odpocząć po dniu ciężkiej pracy.

Pierwszy fotel do masażu został zaprojektowany w 1954 roku przez Japończyka Nobuo Fujimoto, który wykonał różne wersje krzesła ze złomu.

Następnie w 1962 roku Nichimu Inada założył własne przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem krzeseł elektrycznych. Jego biznes był tak popularny, że sam Inada zyskał tytuł „Ojca krzeseł elektrycznych”.

W 1968 roku David Palmer stworzył własny specjalny fotel, który ułatwiał pracę masażystom. Jeśli pragniesz uszczęśliwić kogoś fotelem do masażu, to polecam przejrzenie kilku ofert.

Specjalny fotel elektryczny do masażu
Specjalny fotel elektryczny do masażu

Top 2 wynalazek na Dzień Matki – Maszynka do lodów

Wynalazek maszynki do lodów
Wynalazek maszynki do lodów

W związku ze zbliżającymi się upałami podarowanie naszym mamom maszyny, która szybko, tanio i skutecznie przygotuje dla nich mrożony i smaczny posiłek brzmi jak dobry pomysł.

Idea ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, gdy w grę wchodzi możliwość modyfikacji smaku lodów.

O twórczyni wynalazku maszynki do lodów (Nancy Johnson) wspomniałem już w artykule o Top 5 wynalazkach stworzonych przez kobiety, jeśli jesteś nią zainteresowany to polecam przeniesienie się do tego artykułu poprzez kliknięcie w ten link.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem maszyny do lodów jako prezent, to zalecam obejrzenie tych dwóch modeli.

Top 3 wynalazek na Dzień Matki – Biżuteria i ozdoby

Wiele osób pragnie pozytywnie się prezentować i wywierać dobre wrażenie na innych. Jednym z wielu sposobów osiągnięcia tego celu jest odpowiednie wystrojenie, dobranie specjalnej biżuterii i ozdób. Różne wyroby jubilerskie pomagają również ludziom w wyrażaniu swojej osobowości.

Biżuteria to jeden z najstarszych i najpopularniejszych przedmiotów służących do ozdoby ciała. Pierwsza znaleziona przez historyków ozdoba z muszli posiada ponad 100.000 lat.

W przeszłości była stosowana była jako oznaka władzy, prestiżu, zamożności i przynależności klasowej, a nawet dziś nosi się je jako przedmioty reprezentujące religię i wiarę danej osoby.

Biżuteria jako jedna z najpopularniejszych ozdób ówczesnych czasów.

Jeśli więc uważasz, że Twoja matka ucieszy się z prezentu w postaci biżuterii, to nie zwlekaj i znajdź coś, co wyrazi Twoją miłość w stosunku do niej.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Top 4 wynalazek na Dzień Matki – robot sprzątający

Prace domowe są w stanie mocno wyczerpać człowieka i zająć sporo czasu. Niejednokrotnie występują sytuacje, w których wyczyszczenie niektórych miejsc wymaga wielkiego wysiłku. W takich sytuacjach elektroniczny robot sprzątający wydaje się idealny! Nie tylko czyści on podłogę, ale daje też użytkownikowi możliwość odpoczynku.

Specjalny wynalazek robot sprzątający
Specjalny wynalazek robota sprzątający

Pierwszy robot sprzątający został wprowadzony na rynek przez firmę Electrolux w 1996 roku. Ich produkt działał dobrze, ale miał sporo wad, dlatego zawiódł na rynku i został wycofany.

W 2002 roku amerykańska firma iRobot wprowadziła na rynek robota sprzątającego o nazwie Roomba. Ich wynalazek był w stanie zmienić kierunek po wykryciu przeszkody i dokładnie wyczyścić podłogę. Stał się niezwykle popularny, co sprawiło, że inne firmy również zaczęły produkować zrobotyzowane odkurzacze.

Top 5 wynalazek na Dzień Matki – Ekspres do kawy

Wiele osób po wstaniu z łóżka przygotowuje, a następnie wypija kawę, delektując się jej smakiem.

Płyn ten, nie tylko dostarcza nam odpowiednią energię, która pomaga nam ona przebrnąć przez wymagające zadania, ale również pobudza kubki smakowe i cieszy nas swoim smakiem.

Ekspres do kawy będzie idealnym wyborem dla mamy, która uwielbia się nią raczyć.

Pierwszy na świecie elektryczny ekspres do kawy z wodą został stworzony i opatentowany w 1954 roku w Niemczech.

Od tamtego czasu urządzenia te mocno się rozwinęły i zyskały na popularności. Urządzenie to jest więc idealnym wyborem dla miłośników kawy.

Ekspres do kawy
Wynalazek ekspresu do kawy

Podsumowanie – Top 5 wynalazków i prezentów na Dzień Matki

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu udało Ci się zdecydować na kupno odpowiedniego prezentu dla Twojej Matki. Mimo wszystko należy wynagrodzić je za trud, który włożyły w nasze wychowanie.

Wspomnę również o tym, że jeśli chcesz stworzyć własny wynalazek, to wystarczy zaledwie pomysł. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w jego realizacji!

Źródło grafiki:
[1] http://realseolinks.com/baby-care.html
Krystian Solecki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.