Top 5 wynalazków dla sportowców – odzież, obuwie i urządzenia sportowe

Strona głównaTop 5 wynalazków dla sportowców – odzież, obuwie i urządzenia sportowe
2019-02-28

Jeśli jesteście naszymi stałymi czytelnikami, to zapewne pamiętacie przynajmniej kilka artykułów, w których przedstawialiśmy najróżniejsze urządzenia sportowe.  Nawet nasz ostatni wpis skupiał się na unikalnej opasce na kolano z druku 3d służącej do ochrony użytkownika przed różnymi obrażeniami.

Podążając za trendem, w tym artykule skupimy się na opisaniu 5 wynalazków dla sportowców, omówimy zasadę ich działania i historię powstania. Bez dłuższego przeciągania, życzę miłego czytania 😉 .

Top 1 Wynalazek dla sportowców – Blazepod, urządzenie sportowe do ekstremalnych ćwiczeń

Wynalazek dla sportowców o nazwie Blazepod to małe, pomiarowe urządzenie sportowe. Ten unikalny sprzęt do ćwiczeń wykorzystuje system wrażliwych świateł do przeprowadzenia dokładnych pomiarów prędkości i czasu reakcji użytkownika.

Ktoś może zapytać o to, jak z niego korzystać? To dość proste.

Wynalazek dla sportowców Blazepod jest obsługiwany za pomocą aplikacji mobilnej. Po wybraniu odpowiedniego trybu treningowego sprzęt do ćwiczeń zostanie uruchomiony, mieniąc się przy tym jasnym światłem.

Następnie wynalazek sportowy zarejestruje dokładnie co do setnej sekundy każdy moment, w którym zostanie dotknięty przez użytkownika… I to wszystko. Co prawda nie brzmi to efektywnie ani rewolucyjnie, ale siła tego wynalazku dla sportowców leży w jego prostocie.

[vc

Masz pomysł na prosty i efektywny wynalazek dla sportowców, taki jak Blazepod?
Ochroń swoją koncepcję, by nikt nie mógł jej wykorzystać bez Twojej zgody.
Kliknij tutaj i zabezpiecz się prawnie.

Wynalazek sportowy Blazepod może zostać wykorzystany jako urządzenie mierzące czas w różnych dziedzinach sportu, takich jak:

 • wspinaczki po górze,
 • biegi długodystansowe,
 • pływanie zawodowe,
 • itp.

Więcej na temat tego wynalazku na stronie producenta.

Top 2 Wynalazek dla sportowców – ANTELOPE, odzież sportowa i elektryczna stymulacja mięśni

Wynalazek dla sportowców wytworzony przez firmę ANTELOPE to unikalna odzież sportowa. Ubiór ten to specjalny kombinezon wykorzystujący elektryczny system stymulacji mięśni w celu poprawy kondycji i siły fizycznej użytkownika.

Urządzenie to troszczy się również o zdrowie sportowca i poprawia jego regenerację.

Jak działa to urządzenie sportowe?

W normalnej sytuacji skurcze mięśni są wywoływane poprzez impulsy elektryczne inicjowane przez nasz mózg. Odzież sportowa ANTELOPE naśladuje jego podstawowe funkcje za pomocą EMS.

Wykorzystując elektryczną stymulację mięśni, wynalazek firmy ANTELOPE jest w stanie kontrolować impulsy z zewnątrz ciała, a następnie przenieść prąd na nasze mięśnie i zmusić je do kurczenia się.

To z kolei prowadzi do efektywniejszego wzrostu masy mięśniowej.

Więcej na temat tego wynalazku na stronie firmy ANTELOPE.

Top 3 Wynalazek dla sportowców – PROMiXX, urządzenie sportowe do mieszania suplementów

Zażywanie suplementów jest niezwykle ważne dla każdego sportowca i osób dbających o zdrowy styl życia, ale ich przygotowanie potrafi niepotrzebnie zająć sporą ilość czasu, w takich przypadkach do gry wkracza wynalazek dla sportowców of firmy PROMiXX.

Mikser PROMiXX to projekt specjalnego shakera stworzonego do mieszania suplementów. Ten wynalazek dla sportowców cechuje się niezwykłą szybkością, dokładnością i popularnością.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Pomimo tego, że omawiane urządzenie zostało skonstruowane głównie z myślą o sportowcach, to jest ono niezwykle popularne również wśród osób niezwiązanych ze światem sportu.

Więcej na temat wynalazku na stronie PROMiXX.

Top 4 Wynalazek dla sportowców – Obuwie sportowe z drukarki 3d

Wynalazki dla sportowców cechują się tym, że z reguły ułatwiają ćwiczenia, zwiększają wydajność treningów lub po prostu polepszają wyniki osiągane przez danego zawodnika. Przedsiębiorstwo Nike opracowało specjalne obuwie sportowe za pomocą druku 3d, które będzie spełniać wszystkie przytoczone powyżej funkcje.

Warto tutaj zaznaczyć, że nasza firma zajmuje się tworzeniem wynalazków i tworzeniem prototypów z druku 3d. Jeśli więc wpadłeś na pomysł na wynalazek z druku 3d, wystarczy kliknąć tutaj.

Projekt firmy o nazwie Nike Flyprint to buty sportowe z cholewką stworzoną z materiału drukowanego w 3D. Projekt ten powstał specjalnie dla Eliuda Kipchoge’a, który to podczas próby pobicia własnego rekordu w 2017 nie był w stanie poradzić sobie z deszczową pogodą. Podczas biegu jego obuwie pochłonęło sporą ilość wody, czyniąc je cięższym, a tym samym spowalniając jego prędkość.

Od tamtego momentu przedsiębiorstwo Nike stara się opracować wodoodporne, wytrzymałe, wygodne i ergonomiczne obuwie, które będzie w stanie wytrzymać nawet w ekstremalnych warunkach.

Obuwie sportowe z druku 3D od przedsiębiorstwa Nike będzie można kupić za 600$ od 4 Marca 2019. Więcej na stronie producenta.

Top 5 Wynalazek dla sportowców – urządzenie i odzież sportowa rejestrująca postępy

BSXINSIGHT to specjalny wynalazek dla sportowców, który po założeniu na nogę, notuje postęp i rozwój użytkownika.

Urządzenie to wykorzystuje diody LED i światło do dokładnego badania stanu mięśni. Po przeprowadzeniu odpowiednich testów omawiany wynalazek dla sportowców przedstawia obecny stan użytkownika i dobiera pod niego najbardziej efektywny trening.

Warto tutaj zaznaczyć, że urządzenie sportowe BSXINSIGHT było testowane przez wielu atletów, rowerzystów i biegaczy. Dodatkowo korzystały z niego również osoby początkujące, które dopiero co zaczęły trenować.

Po dokładnym określeniu ich wyników okazało się, że omawiany wynalazek dla sportowców jest w stanie zwiększyć efektywność treningów nawet o 25%.

To urządzenie sportowe jest więc idealne dla biegaczy i rowerzystów oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Więcej na temat tego wynalazku dla sportowców na stronie producenta.

Podsumowanie – Top 5 wynalazków dla sportowców – odzież, obuwie i urządzenia sportowe

Mam nadzieję, że spodobał Wam się artykuł przedstawiający 5 unikalnych wynalazków dla sportowców. Warto tutaj zaznaczyć, że wiele z wymienionych powyżej urządzeń sportowych mocno różni się od siebie zarówno pod względem zaawansowania technicznego, jak i pełnionego celu.

Jeśli więc myślisz o tym, by stworzyć własny wynalazek sportowy, to nie przejmuj się i spróbuj swoich sił. Pamiętaj, że najważniejszym fragmentem przy tworzeniu wynalazków jest sam pomysł, resztą mogą zająć się profesjonaliści.

Jeśli więc wpadłeś na pomysł na wynalazek, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w konstrukcji Twojego wynalazku.
 >SZYBKI KONTAKT<             
Krystian Solecki

[1] https://www.blazepod.com/
[2] https://www.antelope.club/en/suit/
[3] https://www.nike.com
[4] https://www.bsxinsight.com/technology