Opaska na kolano z druku 3D – wynalazek dla sportowców

Opaska na kolano z druku 3D – wynalazek dla sportowców i drukowanie 3d

Opaska na kolano z druku 3D – wynalazek dla sportowców

Niejednokrotnie opisywaliśmy sporą gamę urządzeń stworzonych z druku 3D. Omówiliśmy też wiele projektów skonstruowanych specjalne z myślą o sportowcach. Jeśli jesteś zainteresowany tymi wynalazkami, to zachęcam do przeczytania artykułu: Top 5 wynalazków służących do ochrony zdrowia.

Nigdy jednak dokładnie nie opisaliśmy wynalazku dla sportowców stworzonego z druku 3D. Z tego powodu zapraszam Was do artykułu o prototypie opaski na kolano opracowanej za pomocą techniki drukowania przestrzennego.

W tym wpisie dokładnie omówimy zasadę działania tego wynalazku, przedstawimy jego genezę oraz porównamy go do innych projektów działających na podobnej zasadzie.

Opaska na kolano z druku 3D – drukowanie przestrzenne

Druk 3D często wykorzystywany jest w celu tworzenia różnych zamienników do rozmaitych urządzeń. W naszym wpisie o tworzeniu części zamiennych z druku 3D dokładnie opisaliśmy proces realizacji inżynierii odwrotnej dla elementów zastępczych.

Zwykłe opaski na kolana mają wiele zastosowań, służą m.in. do stabilizacji stawu kolanowego, a także zabezpieczenia nogi użytkownika przed urazami i kontuzjami doznanymi w czasie wypadku. Powstało kilka wariantów opasek służących do różnych celów, możemy wymienić m.in. uciskowe, magnetyczne i ochronne.

Wynalazca Hubert Chen wykorzystał technikę drukowania przestrzennego (druku 3D) w celu stworzenia specjalnej i nowoczesnej opaski na kolano dla sportowców, która jest w stanie lepiej dopasować się do użytkownika i zmniejszyć ryzyko urazu wynikającego z niewłaściwego lądowania. Prototyp jego wynalazku cechuje się wysoką skutecznością i popularnością wśród wielu sportowców.

Urazy i kontuzje – Zwalczanie bólu przez wynalazek

Osoby uprawiające sport bardzo często doznają kontuzji i urazów, takich jak: 

  • zwichnięcia,
  • skręcenia,
  • zerwania więzadeł,
  • obicia,
  • itp.

Opaski na kolano mają pomóc w zmniejszeniu bólu związanego z tymi kontuzjami i częściowym leczeniu tych urazów, dodatkowo chroniąc nogę użytkownika przed obrażeniami.

Przyrządy te nie są jednak idealne, korzystanie z nich nie gwarantuje pełnego zabezpieczenia, a dla niektórych osób, noszenie ich jest niezwykle niewygodne.

Opaska na kolano Huberta Chena została zaprojektowana za pomocą techniki drukowania przestrzennego w celu rozwiązania powyżej wymienionych problemów.

Model 3D wynalazku dla sportowców
Model 3D wynalazku dla sportowców, opaski na kolano

Technika ta została wykorzystana w celu lepszego dopasowania odzienia do użytkownika, likwidując przy tym potencjalny dyskomfort. Dodatkowe wzmocnienie wkładki ortopedycznej za pomocą druku 3D sprawia, że projekt ten jest wytrzymalszy i odporniejszy niż normalne opaski, dzięki czemu jeszcze lepiej chroni nogę właściciela.

Specjalne wykonanie wynalazku za pomocą druku 3D umożliwia mu pochłonięcie energii kinetycznej i rozłożenie jej na całej nodze, zmniejszając przy tym ryzyko przeciążenia stawów i doznania urazu podczas lądowania.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Geneza projektu – Historia powstania wynalazku i wypadki w sporcie

Hubert Chen to student wzornictwa przemysłowego i fan sportu, który odkrył, że większość sportowców doświadcza kontuzji podczas lądowania na ziemi. Dzieje się tak z powodu złej formy i słabych więzadeł zawodników.

Wynalazca skonsultował ten problem z różnymi profesjonalistami i wraz z nimi opracował prototyp wynalazku, który byłby w stanie chronić osoby uprawiające sport przed urazami wynikającymi ze złego lądowania i osłaniać ich kolana przed potencjalnymi obrażeniami. Projekt opaski Chena zabezpiecza słabsze mięśnie i stawy nogi, gwarantując im wsparcie poprzez odpowiednie rozłożenie siły kinetycznej.

Wynalazca dokładniej opisuje genezę i obecne stadium zaawansowania swojego wynalazku na własnej stronie. Dodatkowo podsumowuje swój wynalazek słowami:

Każdy sportowiec ma własne potrzeby, najlepszym rozwiązaniem są taśmy klejące. Ich nałożenie potrafi ukazać odpowiednie miejsca na nodze, które wymagają wsparcia. Jednak w celu perfekcyjnego użycia tych taśm, potrzebna jest pomoc trenera lub sporo praktyki. W tym miejscu opaska Safe Garment Landing satysfakcjonuje obie potrzeby.

Podsumowanie – Opaska na kolano z druku 3D – wynalazek dla sportowców

Mam nadzieję, że spodobał się Wam ten artykuł o opasce na kolano wykonanej z druku 3D. Podczas uprawiania sportów bardzo często dochodzi do różnych wypadków, co z kolei prowadzi do wielu kontuzji i urazów. Każdy sportowiec czytający ten artykuł powinien więc zrozumieć, jak przydatna jest opaska na kolano zaprojektowana przez Huberta Chena.

Warto tutaj zaznaczyć, że jedyną rzeczą potrzebną do zostania wynalazcą jest pomysł na wynalazek. Jeśli więc posiadasz POMYSŁ na wynalazek dla sportowców i pragniesz go zrealizować, to NIE CZEKAJ! Skontaktuj się z nami, a my zaprojektujemy go dla Ciebie!  >SZYBKI KONTAKT<

Źródło Grafik:
[1] https://www.hubertchendesign.com/nonintrusive-ankle-brace
Krystian Solecki