Samsung Galaxy Fold – Odwołana premiera smartfona

Samsung Galaxy Fold - Projekt Infinity Flex

Samsung Galaxy Fold przełożony – Projekt Infinity Flex

Projekt Infinity Flex firmy Samsung został przeze mnie opisany jeszcze w 2018 roku. Podczas kreacji tamtego artykułu wiele osób pozytywie podchodziło do pomysłu prezentowanego przez smartfon Galaxy Fold. Jednak, zaledwie na przestrzeni kilku dni, spora część fanów koncepcji tego urządzenia straciła zaufanie do firmy Samsung.

Okazuje się, że recepcja testowanego przez krytyków telefonu Galaxy Fold (wcześniej znanego jako Infinity Flex) nie należała do pozytywnych. To z kolei sprawiło, że przedsiębiorstwo wycofało swój produkt ze sklepów i ogłosiło, że po dopracowaniu własnego wynalazku zapowiedzą kolejną datę premiery.

W tym artykule skupimy się na telefonie Galaxy Fold, na jego potencjalne, wadach, ogólnej recepcji i wątpliwej przyszłości komórki.

Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, to zapraszam Cię do przeczytania tego artykułu.

Galaxy Fold – zasada działania wynalazku – potencjał technologii Infinity Flex

Telefon Galaxy Fold zaprezentowany w 2018 roku na Samsung Developer Conference w San Francisco miał umożliwić użytkownikowi dowolne składanie i rozkładanie ekranu. Dzięki temu właściciel urządzenia mógłby dopasować rozmiar urządzenia do swoich potrzeb. Galaxy Fold miał również umożliwić odtwarzanie 3 aplikacji na ekranie telefonu jednocześnie.

Jeśli tak jak firma Samsung wpadłeś na genialny pomysł na wynalazek, powinieneś natychmiast ochronić go prawnie.

Wszystkie te obietnice ze strony producenta sprawiły, że fani  Samsunga z niecierpliwością czekali na wprowadzenie produktu na rynek. Niefortunnie negatywne komentarze ze strony krytyków i widoczne wady telefonu sprawiły, że jego premiera została przełożona.

Negatywna opinia krytyków i wady telefonu Galaxy Fold

Warstwa ochronna telefonu Galax Fold
Cienka linia przy ekranie za ramką to warstwa ochronna, której nie wolno ściągać.

Według informacji podanych nam na Samsung Developer Conference telefon Galaxy Fold powinien być w stanie bezproblemowo składać i rozkładać się bez żadnych problemów.

Niefortunnie kopie wysłane do recenzentów potrafiły popsuć się w kilka godzin. Zaledwie kilka złożeń i rozłożeń telefonu Samsung Galaxy Fold potrafiło całkowicie zniekształcić, zarysować, wygiąć, wybrzuszyć, a nawet zniszczyć jego ekran.

Na domiar złego ściągnięcie foli ochronnej automatycznie niszczyło cały produkt.

Samsun Galaxy Fold – folia ochronna i brak komunikacji ze strony producenta

Jedną z największych wad telefonu Galaxy Fold była folia ochronna… Tak, folia ochronna.

Wiele recenzentów, automatycznie ściągnęło tę folię, uważając, że jest to jedynie ochraniacz ekranu tak jak w wielu innych telefonach. Jak się okazało, nie tylko nie był to ochraniacz ekranu, a bardzo ważna część telefonu, bez której przestawał poprawnie funkcjonować.

Kilku recenzentów doniosło, że po ściągnięciu foli i zgięciu własnego telefonu, ich ekran całkowicie się rozpadł. Więcej o takich przypadkach na tej stronie.

Samsung Galaxy Fold Infinity Flex
Ściągnięcie taśmy ochronnej może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia telefonu

Przełożenie premiery produktu – Naprawa telefonu Galaxy Fold

Po otrzymaniu szeregu negatywnych opinii dotyczących działania telefonu firma Samsung postanowiła przełożyć datę premiery swojego wynalazku i skupić się na jego ulepszeniu. Jak sami zaznaczyli:

„Podejmiemy środki mające na celu wzmocnienie ochrony wyświetlaczy. Ulepszymy również wskazówki dotyczące pielęgnacji i użytkowania wyświetlacza, w tym warstwy ochronnej, tak aby nasi klienci w pełni wykorzystali składanie galaktyczne.”

Potencjalna przyszłość telefonu Galaxy Fold firmy Samsung

Podczas pierwszej prezentacji, projekt telefonu Galaxy Fold zdobył serca publiczności i otoczył się sporymi oczekiwaniami ze strony konsumentów.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Obecnie po wielkiej porażce modeli testowych i zmianie daty premiery tego produktu przez firmę Samsung wiele osób spogląda na niego, nie dając mu szansy na sukces.

Przyszłość tego telefonu zależy więc od tego, w jaki sposób Samsung poprawi swoją kreację i czy firmie uda się wyeliminowanie wszystkich problemów tego produktu.

Podsumowanie – Samsung Galaxy Fold przełożony – Projekt Infinity Flex

Mam nadzieję, że podobał wam się ten krótki wpis na temat telefonu Galaxy Fold firmy Samsung. Zastanawia mnie wasza opinia na ten temat. Czy myślicie, że projekt ten osiągnie sukces, a może okaże się wielkim niepowodzeniem? Odpowiedzcie na to pytanie w komentarzach.

Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli potrzebujesz POMOCY w skonstruowaniu własnego wynalazku, pokroju składanego ekranu komputera lub prostych mechanizmów to wystarczy skontaktować się z nami, a na pewno razem jakoś podziałamy!  >SZYBKI KONTAKT<

Źródło grafik:
[1] https://www.cnet.com
[2] https://twitter.com/MKBHD/status/1118580472576118787 
[3] https://www.t3.com/reviews/samsung-galaxy-fold-review
Krystian Solecki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.