Projekt Infinity Flex – nowy rodzaj składanego ekranu

2018-11-09

Stworzone w ciągu ostatnich lat kolejne wersje smartfonów różniły się od swoich poprzedników zaledwie siłą podzespołów i lepszą rozdzielczością aparatu.

Z tego powodu często można było usłyszeć komentarze stwierdzające, że nowe modele telefonów praktycznie nie różnią się od starych i lepiej wstrzymać się z kupnem danego urządzenia.

Zaprezentowany przez firmę Samsung projekt Infinity Flex, czyli nowy rodzaj składanego ekranu, może całkowicie zmienić i zrewolucjonizować branżę telefoniczną!

Czytając ten artykuł, dowiesz się więcej o przedstawionym prototypie, jego potencjale i samej firmie odpowiedzialnej za ukazanie projektu.

Przedsiębiorstwo SAMSUNG – pionierzy w branży telefonicznej i prezentacja prototypu

Przedsiębiorstwo Samsung Electronics to jedna z największych na świecie korporacji zajmującej się wytwarzaniem sprzętów elektronicznych, w tym smartfonów.

Podczas współpracy ze siostrzaną firmą Samsung Display, wspólnie wytworzyli, składany typ osłony na telefon o nazwie Infinity Flex.

Zaprezentowany, na Samsung Developer Conference, prototyp smartfona korzystającego z technologii składania ekranu, całkowicie zszokował widzów swoją unikalnością.

Sam starszy wiceprezydent Samsunga, Justin Denison wspomniał o tym prototypie, kiedy ten znajdował się w walizce:

Zaufaj mi, w tej walizce znajduje się urządzenie i jest ono oszałamiające

Funkcje przedstawionego projektu smartfona – telefono-tablet

Przedstawiony prototyp smartfona zachwycił widownię możliwością przekształcenia się z telefonu w 7-calowy tablet. Użytkownik urządzenia może je bez problemu rozłożyć, poszerzając przy tym własny ekran, a następnie wejść z nim w interakcję.

Możliwość “przekształcenia”  telefonu w tablet ułatwia korzystanie z tego urządzenia, a funkcja ponownego złożenia przyrządu i zmniejszenia jego wielkości wyeliminuje problem związany z brakiem miejsca na przechowywanie przedmiotu.

Według wypowiedzi Samsunga, technologia AMOLED pozwoli zagiąć telefon, a nawet go rozciągnąć. Dodatkową funkcją oferowaną przez przedstawiony prototyp była możliwość podziału wyświetlacza na trzy różne ekrany i obsługa trzech aplikacji jednocześnie!

Nowy interfejs telefonu dopasowany do Infinity Flex

Wraz z produkcją nowego rodzaju telefonów, koniecznym będzie dostosowanie do nich oryginalnego interfejsu, rozwijającego możliwość korzystania ze składanych wyświetlaczy.

Dodatkowo musi on pasować do konwencjonalnych smartfonów, które będą wydawane jeszcze przez lata.

Zapowiedziany przez Samsunga interfejs One UI zostanie zastosowany w niektórych modelach Galaxy Note 9.

Zadba głównie o to, by jak najlepiej wyświetlać pokazywaną treść użytkownikami.

Interfejs ten będzie posiadał bardziej przejrzyste ikony i przysłuży się łatwiejszej obsłudze urządzenia jedną ręką.

Przeszłość projektu Infinity Flex i jego patent

Termin wyświetlania Infinity został wykorzystany przez firmę Samsung, gdy wprowadzono na rynek Galaxy S8 w 2017 roku. Posiadał on ekran od krawędzi do krawędzi, o współczynniku kształtu 18: 9. Wyświetlacz był również używany w najnowszych urządzeniach flagowych, a także w urządzeniach z serii Galaxy A.

Patenty, które Samsung zarejestrował w Amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (USPTO), to Infinity-Flex, Infinity-O i Infinity-U.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Rewolucja mobilnych urządzeń – potencjał urządzenia

Pomimo pozytywnego przyjęcia nowego typu telefonów zaprezentowanych na pokazie przez firmę Samsung, należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy smartfon tego typu.

Pierwszy ukazany telefon ze składanym panelem został zapowiedziany przez firmę Royole, a obecnie dostępny jest do kupna dla konsumentów.

Urządzenie nie jest jednak tak zaawansowane, jak prototyp zaprezentowany przez Samsunga.

Pomijając brak wielu funkcji, kilka złożeń smartfonu Flex Pai od firmy Royale pozostawi na nim stałe ślady.

Dla porównania, Infinity Flex może być składany nawet tysiące razy i nie wpłynie to negatywnie na wygląd telefonu.

Oczywiste jest to, że konkurencja Samsunga nie będzie siedzieć bezczynnie, a ukazanie przez przedsiębiorstwo najnowszego prototypu telefonu, tylko pobudzi ją do działania.

Podsumowanie – Projekt Infinity Flex – nowy rodzaj składanego ekranu

Najnowszy projekt telefonu zaprezentowany przez firmę Samsung wiąże ze sobą sporo nadziei i oczekiwań ze strony społeczeństwa.

Jeśli zostanie przez nie ciepło przyjęty, to będziemy mogli zaobserwować powstawanie innych modeli na podstawie tej samej technologii.

Dodatkowo za niedługo powinniśmy usłyszeć o projekcie składanych telefonów ze strony innego giganta branży telefonicznej, znanego jako Huwawei.

Jeśli potrzebujesz POMOCY w skonstruowaniu własnego wynalazku, pokroju składanego ekranu komputera lub prostych mechanizmów odezwij się do nas, a na pewno razem jakoś podziałamy!  >SZYBKI KONTAKT<             
Krystian Solecki

[1] Źródło zdjęcia Samsung One UI: www.spidersweb.pl/2018/11/samsung-one-ui.html
[2] Źródło banneru: https://www.youtube.com/watch?v=zJGFymejjsE
[3] Źródło zdjęcia Royale: https://www.youtube.com/watch?v=5hUparSkDvg