Futurystyczny wynalazek Speeder – Projekt latającego motoru

Strona głównaFuturystyczny wynalazek Speeder – Projekt latającego motoru
2019-03-08

Świat cały czas się rozwija, a wraz z nim powstają nowe i zaawansowanie technologicznie wynalazki, takie jak specjalny zegarek wykrywający niebezpieczny gaz, czy też unikalne telefony ze składanym ekranem.

Rzeczy, które kiedyś były nieosiągalne, dziś stają się rzeczywistością, a futurystyczny wynalazek latającego motoru o nazwie Speeder opracowany przez firmę JetPack Aviation jest idealnym przykładem tego, jak bardzo rozwinęła się technologia na przestrzeni lat.

Firma JetPack Aviation – wynalazki lotnicze stworzone przez przedsiębiorstwo

JetPack Aviation to prywatna firma znana z produkcji wielu różnych maszyn i urządzeń lotniczych. Jej głównym celem jest skonstruowanie najszybszego, najmniejszego oraz najbezpieczniejszego na świecie samolotu pionowego startu i lądowania.

W 2015 roku firma skonstruowała futurystyczny wynalazek pierwszego przenośnego plecaka odrzutowego. Następnie przez kolejne lata tworzyła różne warianty jetpacków. Po ośmiu latach dyrektor generalny przedsiębiorstwa okrążył Statuę Wolności wykorzystując jeden z plecaków odrzutowych stworzonych przez firmę JetPack Aviation.

Niedawno firma rozpoczęła współpracę z wojskiem i zaprojektowała unikalny futurystyczny wynalazek pierwszego na świecie latającego motoru.  Tak jak firma JetPack chcesz skonstruować własny wynalazek? Nic trudniejszego! Kliknij tutaj i stwórz własny wynalazek.

Futurystyczny wynalazek Speeder – zastosowanie pierwszego na świecie latającego motoru

Jak wspomniałem powyżej, obecnie firma JetPack Aviation zajmuje się projektowaniem i kreacją pierwszego latającego motoru dla wojska. Ma on zostać wykorzystany do:

 • szybkiego uzupełniania zapasów między statkami,
 • przenoszenia rannych z pola bitwy do bezpiecznego miejsca,
 • szybkiego transportowania medyków do pacjentów,
 • przenoszenia pacjentów do szpitali,
 • transportowania ładunków do miejsc nieosiągalnych dla śmigłowca.

Warto tutaj wspomnieć, że ten futurystyczny wynalazek wojskowy jest w stanie:

 • poruszać się maksymalną prędkością 240 km/h
 • wytrzymać nacisk ponad 540 kilogramów
 • poruszać się po niebie przez pół godziny.

Latający motor Speeder – Rekreacyjny wariant wynalazku

Firma JetPack Aviation planuje w przyszłości wypuścić dwa dodatkowe warianty wynalazku motoru Speedera, które będzie można zakupić bez konieczności zaciągania się do wojska 😉 Haczyk tkwi w tym, że nie wiadomo kiedy ich futurystyczny wynalazek trafi na rynek. Proces produkcji może trwać od kilku do kilkudziesięciu lat.

Firma wystawiła do przedsprzedaży 20 unikalnych rekreacyjnych wersji wynalazku, które co prawda nie są aż tak rozbudowane, jak wariant wojskowy, ale nadal spełniają swoje główne zadanie. Pozwalają użytkownikowi na latanie po bezkresnym niebie. Cena zakupu jednej sztuki wynosi 380 tysięcy dolarów.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Warto tutaj wspomnieć, że rekreacyjny model futurystycznego wynalazku jest odrobinę słabszy od wojskowego. Czas działania tego wariantu wynosi zaledwie 22 minuty, a jego wytrzymałość na nacisk wynosi tylko 320 kg. Zaletą rekreacyjnego modelu wynalazku jest to, że nadal może poruszać się z prędkością 240 km/h.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem tego futurystycznego wynalazku w przedsprzedaży, to zapraszam na stronę producenta motoru.

Zastosowanie wynalazku w przyszłości

Ciężko stwierdzić jak popularny będzie ten wynalazek oraz jak długo zajmie jego produkcja, biorąc pod uwagę fakt, że firma JetPack Aviation nigdy nie zaprezentowała nam działającego prototypu maszyny, a zaledwie przedstawiła zasadę działania i wygląd projektu za pomocą animacji komputerowej.

Jeśli jednak uda im się skonstruować działający wariant pojazdu, to istnieje duża szansa, że powstanie wiele różnych urządzeń tego typu w niedalekiej przyszłości. Tak jak firma JetPack Aviation chcesz stworzyć wizualizację własnego wynalazku? Wystarczy kliknąć tutaj.

Podsumowanie – Futurystyczny wynalazek Speeder – Projekt latającego motoru

Mam nadzieję, że podobał wam się ten artykuł na temat projektu latającego motoru. Szczerze mówiąc, bardzo podoba mi się koncepcja pilotowania takiego urządzenia podczas przejażdżki po niebie, niefortunnie jego cena jest dla mnie odrobinę zbyt wysoka. Kto wie? Może w przyszłości powstaną tańsze alternatywy?

Masz pomysł na wynalazek? Napisz do nas, a na pomożemy Ci w jego realizacji! >SZYBKI KONTAKT<             
Krystian Solecki

[1] https://jetpackaviation.com/