Wynalazek na sprzedaż: Składana i automatyczna suszarka na pranie

2019-08-28

Składana i automatyczna suszarka na pranie to uproszczona nazwa rozwiązania zgłoszonego do Urzędu Patentowego pt.: „Urządzenie do suszenia, zwłaszcza odzieży”. To innowacyjne urządzenie pozwala na przyspieszenie procesu suszenia odzieży, szczególnie w przypadku, gdy użytkownik nie ma do dyspozycji dużej ilości miejsca. Ponadto posiada niewielkie rozmiary po jej złożeniu, co jest istotne podczas jej transportu lub przechowywania.

Przedmiotowa suszarka na pranie charakteryzuje się prostą konstrukcją i łatwą obsługą poprzez panel dotykowy, a także możliwością szybkiej i łatwej regulacji rozmiarów dostępnej przestrzeni do suszenia. Dodatkowo, urządzenie może zostać łatwo zdemontowane, a dzięki niewielkim rozmiarom i małej wadze, z łatwością przenoszone.

Wynalazek został zgłoszony do ochrony do Urzędu Patentowego jako patent na wynalazek. Aktualnie poszukiwane są firmy, które chcą wdrożyć niniejszy innowacyjny projekt w ramach własnej inwestycji lub kapitału pochodzącego z dofinansowania (więcej informacji: kontakt@wynalazca.tv).

Twórcą niniejszego wynalazku jest Pan Cezary Zięba, który zdecydował się na realizację i ochronę swojego innowacyjnego pomysłu w ramach naszej usługi tworzenia wynalazków.

Twórca wynalazku i historia jego powstania

Twórcą innowacyjnego wynalazku, jakim jest składana i automatyczna suszarka na pranie jest Cezary Zięba. Pracuje on obecnie w branży logistyczno – produkcyjnej i jest kierownikiem magazynu. Jego zainteresowania obejmują psychologię i rozwój osobisty. Inspiracje czerpie z biografii opisujących życie ludzi, którzy nie poddali się przeciwnościom losu i osiągnęli sukces.

Pomysł na suszarkę wziął się kilka lat temu, kiedy zaczął wynajmować mieszkanie o niewielkiej powierzchni bez balkonu. Brakowało w nim miejsca do suszenia ubrań, co stanowiło poważny problem. Wynalazca zaczął zastanawiać się, jak go rozwiązać i usprawnić proces suszenia odzieży. W końcu wymyślił rozwiązanie – suszarkę wyposażoną w wentylatory.

Po kilku nieudanych próbach realizacji swojego innowacyjnego pomysłu (firmy zajmujące się tworzeniem prototypów nie odpowiadały na jego zapytania), poddał się na niemal rok. W pewnym momencie zdecydował, że chce kontynuować prace nad swoim pomysłem. Trafił na zespół Wynalaca.TV i dzięki współpracy z nami zrealizował projekt i dokonał zgłoszenia patentowego.

Problematyka rozwiązywana przez wynalazek

Suszenie odzieży po praniu wiąże się z kilkoma podstawowymi niedogodnościami.
Głównym problemem, który przyczynił się do powstania wynalazku był brak miejsca na suszenie odzieży w niewielkich mieszkaniach bez dostępu do balkonu.

Oprócz tego zauważono, że proces suszenia ubrań w konwencjonalny sposób jest czasochłonny. W przypadku suszenia w pomieszczeniach niemożliwe jest zapewnienie intensywnej cyrkulacji powietrza, odpowiedzialnego za odbieranie wilgoci z mokrej odzieży. Pozostawienie wilgoci w ubraniach wiąże się z możliwością rozwoju bakterii czy pleśni.

Proces suszenia z naukowego punktu widzenia

Jeśli spojrzymy na proces suszenia z naukowego punktu widzenia możemy stwierdzić, że polega on na stopniowym odbieraniu przez powietrze wilgoci z tkanin. Woda z powierzchni ubrania paruje, przechodząc do stanu gazowego i właśnie w takiej formie jest odbierana przez powietrze. Powietrze może jednak przyjąć tylko określoną ilość wody, ponieważ po osiągnięciu przez nie nasycenia, dalsze suszenie jest niemożliwe.

Dlatego, żeby kontynuować proces suszenia, konieczne jest dostarczenie świeżej porcji powietrza. Im szybciej krąży powietrze wokół przedmiotu, tym odbieranie wilgoci zachodzi bardziej intensywnie, a sam proces, aż do całkowitego osuszenia jest krótszy. Kolejnym czynnikiem przyspieszającym przebieg osuszania jest temperatura – parowanie zachodzi bardziej intensywniej w otoczeniu ciepłego powietrza.

Właśnie dlatego odzież wywieszona na zewnątrz w wietrzny i ciepły dzień schnie szybciej, niż ta w pomieszczeniu. Właściciele i użytkownicy mieszkań, które nie zostały wyposażone w balkony niestety nie mogą wykorzystać tego zjawiska.

Problemy związane ze zbyt małą ilością miejsca w małych mieszkaniach

Osoba wynajmująca małe mieszkanie bardzo często z powodu braku odpowiedniej ilości miejsca często musi suszyć odzież w stanie złożonym. Zmniejsza to powierzchnię wymiany wilgoci i sprawia, że suszenie jest wolniejsze. Głębokie warstwy mogą pozostać wilgotne przez dłuższy czas i prowadzić do powstania charakterystycznego zapachu stęchlizny.

Brak specjalnego pomieszczenia, przeznaczonego do suszenia odzieży w małych mieszkaniach jest częstym problemem. Mieszkańcy małych mieszkań, hoteli, pensjonatów lub akademików po zrobieniu prania rozwieszają je na grzejnikach, krzesłach i innych meblach, co jest mało efektywne i nieestetyczne.

Problemy związane z długim czasem suszenia prania

Całkowite usunięcie wilgoci z ubrań zaraz po praniu jest praktycznie niemożliwe. We współczesnych pralkach stosuje się wirowanie z wysokimi prędkościami obrotowymi. Podczas tego procesu, wskutek działania siły odśrodkowej, większa część wody zostaje usunięta z przestrzeni pomiędzy włóknami.

Cienkie tkaniny, szczególnie wykonane ze sztucznych włókien, po wirowaniu są praktycznie suche. Inaczej jest w przypadku odzieży z grubego materiału, np. wełnianych. Mimo odwirowania, stosunkowo duża część wilgoci pozostaje pomiędzy włóknami. Doprowadzenie do całkowitego osuszenia materiału jest trudne i wymaga długiego czasu oraz odpowiednich warunków. Wymagania te rosną wraz ze wzrostem grubości tkaniny.

Problemy ze względu na wysoką wilgotność w pomieszczeniach

Suszenie ubrań w pomieszczeniach o małych rozmiarach wiąże się ze wzrostem wilgotności. Z powodu braku dostępu świeżego powietrza następuje jego szybkie nasycenie wilgocią (robi się parno i duszno), a proces schnięcia ustaje. Długotrwała obecność wilgoci w powietrzu, przy niewystarczającej wentylacji sprzyja rozwojowi bakterii oraz pleśni na ścianach.

Jest to często widoczne w przypadku suszenia odzieży w łazience. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wieszania prania na grzejnikach. Oddziaływanie dodatkowej wilgoci przyczynia się do powstawania korozji na niezabezpieczonych powierzchniach oraz do rozwoju pleśni.

Wypromuj swój wynalazek

Podsumowanie problematyki rozwiązywanej przez wynalazek:

  • Problemy związane z niewystarczająca ilość miejsca do rozwieszenia prania:
    • brak możliwości suszenia na zewnątrz (w przypadku mieszkań bez balkonu),
    • konieczność rozwieszania prania na meblach,
    • konieczność suszenia złożonych ubrań,
  • Problemy związane z długim czasem procesu suszenia odzieży:
    • niska efektywność suszenia w pomieszczeniach,
    • niewystarczająca cyrkulacja powietrza wokół suszonych ubrań,
  • Problemy ze względu na wysoką wilgotność w pomieszczeniach:
    • rozwój pleśni na ścianach pomieszczenia,
    • niekorzystne warunki dla człowieka,
    • ryzyko niecałkowitego wysuszenia ubrań,
    • zapach stęchlizny na mokrej odzieży,

Cel wynalazku

Celem wynalazku było opracowanie urządzenia do suszenia prania, które pozwalałoby na:

  • przyspieszenie procesu suszenia i uczynienie go bardziej wydajnym,
  • zmniejszenie ilości miejsca wymaganego do suszenia odzieży,
  • zwiększenie efektywności suszenia ubrań,
  • zapewnienie możliwości łatwego transportu i składowania suszarki,
  • ograniczenie wilgoci w powietrzu w trakcie suszenia i uniemożliwienie rozwoju się pleśni i bakterii na ścianach.

Osiągnięcie ww. celów byłoby możliwe dzięki opracowaniu lekkiego, przenośnego urządzenia w postaci suszarki z wydzieloną komorą do suszenia oraz wymuszonym obiegiem powietrza, sterowaną poprzez dotykowy panel, umieszczony w górnej części urządzenia.

Znane rozwiązania – stan techniki

Po przeprowadzeniu badań patentowych stanu techniki przez naszą kancelarię patentową znaleziono następujące podobne rozwiązania:

Opis wzoru użytkowego nr CN202139464

Znana jest z chińskiego opisu wzoru użytkowego CN202139464 suszarka na pranie składająca się z ramy nośnej stanowiącej podstawę suszarki, rozwijalnego/rozkładanego rękawa otaczającego ubrania i urządzenia grzewczego umieszczonego w dolnej części tej ramy nośnej, przy czym dodatkowo rama nośna składa się z pionowego pręta, który posiada wiele dodatkowych prętów poziomych do zawieszania ubrań, przy czym rękaw otaczający ubrania jest wyposażony od góry w otwory umożliwiające cyrkulację powietrza.

Suszarka na pranie wzór użytkowy CN202139464
Suszarka na pranie (wg wzoru użytkowego nr CN202139464)

Opis patentowy nr EP0094356

Znana jest z europejskiego opisu patentowego nr EP0094356 suszarka składająca się z komory suszącej w obudowie z zamkniętym obiegiem powietrza w komorze, urządzeń do ogrzewania powietrza, kanału chłodzenia powietrzem do kondensacji wilgoci usytuowanego obok komory suszącej z górnym wlotem łączącym się z górą komorą suszącą i wylotem dolnym obwodu chłodniczego, który działa jako pompa ciepła i zawiera, między innymi, sprężarkę i kondensator działające jako wyżej wymienione urządzenia grzewcze i parownik w postaci wymiennika ciepła umieszczonego w kanale chłodzącym.

Obudowa suszarki zawiera wlot powietrza zewnętrznego, który łączy się z dnem komory suszącej za pośrednictwem wyżej wspomnianych środków cyrkulacyjnych, a dolny koniec kanału chłodzącego wychodzi na zewnątrz.

Suszarka na pranie opis patentowy EP0094356
Suszarka na pranie (wg opisu patentowego EP0094356)

Opis patentowy nr GB2259356

Znana jest także z brytyjskiego opisu patentowego nr GB2259356 maszyna do suszenia ubrań zawierająca w jej górnej części komorę suszącą do suszenia zawieszonych w niej ubrań oraz w jej dolnej części komorę instalacyjną.

W komorze tej zainstalowane są dwa wentylatory powietrza i sterowana sprężarką cewka cyrkulacyjna wymiany ciepła, w celu wytworzenia konwekcji prądu powietrza krążącego przez wspomnianą komorę suszącą i wspomnianą komorę instalacyjną umożliwiającą odprowadzanie wilgoci z obudowy maszyny przez otwór wylotowy i pozwalającą na ciągłe dostarczanie strumienia suchego i gorącego powietrza do wspomnianej komory suszącej w celu wyschnięcia zawieszonych w niej ubrań.

Wynalazek suszarki na pranie opis patentowy GB2259356
Wynalazek suszarki na pranie (wg opisu patentowego GB2259356)

Opis patentowy nr GB2172975

Znana jest również z brytyjskiego opisu patentowego nr GB2172975 zamknięta suszarka, zawierająca wewnętrzną izolowaną szczelną komorę, oddzieloną od zewnętrznej zamkniętej obudowy, elektryczny wewnętrzny odśrodkowy wentylator cyrkulacyjny powietrza wyposażony w łopatki, tacę do zbierania wilgoci, wewnętrzny grzejnik, wewnętrzną kratkę zabezpieczającą i wyjmowany filtr powietrza, zamontowany w pokrywie suszarki.

Wynalazek suszarka na pranie opis patentowy GB2172975
Wynalazek suszarki na pranie (wg opisu patentowego GB2172975)

Opis patentowy nr GB1133098

Z kolei znane z brytyjskiego opisu patentowego nr GB1133098 urządzenie suszące wyposażone jest  3 komory. Pierwszą zawierającą urządzenia do ogrzewania powietrza, drugą zawierającą urządzenia chłodzenia powietrzem, trzecią komorę przystosowaną do przyjmowania suszonych materiałów.

Ponadto występują w niej urządzenia do ciągłego mieszczania powietrza podczas suszenia z komory grzewczej do komory suszącej, jak i do kierowania powietrza z komory suszącej do komory chłodzącej.

Wynalazek suszarki na pranie opis patentowy GB1133098
Wynalazek suszarki na pranie (wg opisu patentowego GB1133098)

Suszarka do ubrań wg publikacji internetowej

Znana jest także z publikacji na stronie internetowej http://lowcytrendow.pl/innowacyjna-suszarka-do-ubran/ suszarka na pranie, która ma postać komory materiałowej wzmacnianej rozkładanym stelażem.

Komora ta służy do umieszczania lub zawieszania w niej ubrań. Suszarka ta posiada wygiętą łukowo dolną powierzchnię, pod którą umieszczana jest profilowa nagrzewnica elektryczna ogrzewająca powietrze wewnątrz tej suszarki. Unosząc się suszy umieszczone w niej ubrania, a następnie wydostaje się wraz z nagromadzoną wilgocią poprzez otwory w jej narożach części sufitowej. Sterowanie pracą tej nagrzewnicy odbywa się elektronicznie.

Suszarka do ubrań publikacja na stronie
Suszarka do ubrań (wg publikacji na stronie http://lowcytrendow.pl/innowacyjna-suszarka-do-ubran/)

Wady znanych rozwiązań wg stanu techniki

Niedogodnościami wyżej wymienionych rozwiązań są ich duże gabaryty, jak również brak możliwości składania (dot. większości modeli).

Ponadto przedstawione rozwiązania cechują się skomplikowaną budową, jak i wysokimi kosztami produkcji.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Budowa wynalazku i warianty wykonania

Wynalazek Pana Cezarego Zięby został zgłoszony do Urzędu Patentowego jako patent na wynalazek, dzięki czemu zagwarantowana została ochrona rozwiązania.

Wynalazek na sprzedaż: Składana i automatyczna suszarka na pranie

elektroniczna suszarka pranie skladana wynalazek
Wynalazek na sprzedaż: Składana i automatyczna suszarka na pranie

Wynalazek stanowi urządzenie przeznaczone do suszenia odzieży w szybki i wydajny sposób w pomieszczeniach, szczególnie o małym metrażu.

Należy wspomnieć, że omawiany wynalazek cechuje się lekką, prostą konstrukcją, możliwością zastosowania go w różnego rodzaju pomieszczeniach (hotelach, pralniach, mieszkaniach) a także łatwością transportu i składowania, ze względu na niewielką masę i gabaryty po złożeniu.

Zasada działania wynalazku

Budowa wynalazku Składana automatyczna suszarka do ubran
Budowa wynalazku: Składana i automatyczna suszarka na pranie

Zasada działania składanej i automatycznej suszarki na pranie polega na tym, że na prostokątnej, składanej podstawie (1) w czterech prowadnicach (2) umieszcza się dolne końcówki ramion z przegubami (3). Dzięki temu użytkownik ma możliwość regulacji rozstawu ramion.

Górna część ramion (4) jest przymocowana przegubem (5) do korpusu z panelem sterującym stanowiącym centralną część urządzenia. Panel sterujący składa się z ekranu pozwalającego na wprowadzanie poleceń przez użytkownika, układu sterowania oraz zasilania.

Do dolnej części obudowy przymocowano cztery wentylatory (6) wymuszające obieg powietrza. Korzystne jest, kiedy wentylatory te dodatkowo są wyposażone w elementy grzewcze, podnoszące temperaturę powietrza. Połączenie z obudową zrealizowano w taki sposób, aby umożliwić składanie wentylatorów.

Przestrzeń suszenia ograniczona jest poprzez płaszcz ochronny (7), przymocowany do ramion urządzenia. Aby ułatwić dostęp do wnętrza, płaszcz ten wyposażono w zamek błyskawiczny (8). Po jego rozsunięciu użytkownik może zawiesić bądź zdjąć ubrania z linek, rozpiętych na haczykach (9). W dolnej części płaszcza wykonano otwory (10), dzięki którym wilgotne powietrze wydostaje się z zamkniętej przestrzeni.

Proces suszenia na przedmiotowym wynalazku

Użytkownik, mając do dyspozycji urządzenie w stanie złożonym rozkłada je, tworząc konstrukcję przypominającą namiot.

Pomiędzy haczykami znajdującymi się na ramionach urządzenia zakłada się linki, na których rozwiesza się mokrą odzież. W dalszej kolejności nakłada się płaszcz ochronny i zasuwa zamek błyskawiczny (ogranicza się przestrzeń do suszenia).

W celu rozpoczęcia procesu suszenia, na dotykowym ekranie wybiera się odpowiednie parametry suszenia lub wybiera się program suszenia, które są dostosowane do suszonego materiału.

Działające wentylatory wymuszają obieg powietrza poprzez zasysanie świeżego, suchego powietrza i ciągłe dostarczanie go do wnętrza komory. Ponadto powietrze jest podgrzewane, przez co parowanie zachodzi intensywniej.

Umieszczenie wentylatorów w górnej części ma jedną bardzo ważną zaletę – napór powietrza wspomaga grawitacyjne ściekanie wody (oprócz parowania, zachodzi grawitacyjne usuwanie wody). Ostatecznie siła oddziaływania strumienia powietrza na cząsteczki wilgoci zawarte między włóknami działa w tym samym kierunku, co grawitacja, przez co woda spływa w dół i może łatwiej oraz szybciej zostać usunięta z ubrania.

Po upływie nastawionego czasu pracy następuje samoczynne wyłączenie się zespołu sterująco-nawiewowego, po czym użytkownik może zdjąć płaszcz ochronny i wyjąć osuszone ubrania.

Zalety wynalazku

Zalety związane z korzystaniem z składanej i automatycznej suszarki na pranie:

  • Optymalizacja procesu suszenia odzieży poprzez zastosowanie wymuszonej cyrkulacji powietrza o podwyższonej temperaturze połączonej z grawitacyjnym spływaniem wilgoci z włókien,
  • Skrócenie czasu schnięcia ubrań,
  • Możliwość regulacji rozmiaru przestrzeni, w której występuje suszenie i dostosowania do ilości dostępnego miejsca,
  • Lekka, składana konstrukcja, łatwa w transporcie i zajmująca niewiele miejsca po złożeniu,
  • Możliwość wykorzystania urządzenia w wielu miejscach o ograniczonej przestrzeni – mieszkaniach, hotelach, akademikach, pralniach itp.,
  • Zmniejszenie wilgoci występującej w powietrzu w trakcie suszenia,
  • Łatwość obsługi poprzez dotykowy ekran,
  • Możliwość regulacji intensywności suszenia i dostosowania tej intensywności do suszonego materiału.

Zalety związane z produkcją i wdrożeniem wynalazku:

  • projekt chroniony prawnie,
  • nowość na rynku,
  • wdrażając go możesz ubiegać się o dofinansowania takie, jak:
    • badania i rozwój,
    • wzornictwo przemysłowe,
    • kredyty technologiczne,
    • transfer technologii (pokrywa koszty zakupu),
    • szybka ścieżka,
    • globalizacja biznesu,
    • inne,
  • dzięki swojej uniwersalności, wynalazek ten będzie miał szerokie grono potencjalnych odbiorców, szczególnie wśród osób z mieszkaniem o ograniczonym metrażu, a także właścicieli hoteli, pensjonatów czy pralni.

Zastosowanie wynalazku

Wdrożeniem wynalazku mogą być zainteresowane firmy zajmujące się produkcją urządzeń codziennego użytku, producenci suszarek na ubrania lub producenci urządzeń AGD lub inwestorzy prywatni poszukujący nowych atrakcyjnych produktów.

Z kolei odbiorcami końcowymi wynalazku są właściciele hoteli, pensjonatów, pralni, jak również osoby fizyczne, które mają małe mieszkania (ówczesny trend), co sprawia, że nie mają wystarczającej ilości miejsca na suszenie prania.

Poziom zaawansowania projektu (skala TRL)

Wynalazek Pana Cezarego, znajduje się na drugim poziomie wg skali TRL.

Więcej o skali gotowości technologicznej przeczytasz tutaj: Poziomy gotowości technologicznej TRL – co
to jest?

Kup lub wynajmij pomysł!

Twórca wynalazku poszukuje partnerów i przedsiębiorców skłonnych pomóc w realizacji tego innowacyjnego pomysłu.  Cezary jest otwarty na wszelkie propozycje i możliwości współpracy dla przedstawionego wynalazku. Propozycje wynalazcy to:

  • współpraca biznesowa,
  • udzielenie licencji,
  • częściowy lub całościowy zakup praw do rozwoju i produkcji pomysłu,

Jeśli jesteś zainteresowany tym wynalazkiem, chcesz uzyskać więcej informacji, masz pytania… Napisz do nas: kontakt@wynalazca.tv

Podsumowanie- Wynalazek na sprzedaż

Tytuł wynalazku:Składana i automatyczna suszarka na pranie
Dotyczy branż:urządzenia codziennego użytku, AGD
Twórcy wynalazku:

Cezary Zięba – pracuje obecnie w branży logistyczno – produkcyjnej i jest kierownikiem magazynu. Jego zainteresowania obejmują psychologię i rozwój osobisty. Inspiracje czerpie z biografii opisujących życie ludzi, którzy nie poddali się przeciwnościom losu i osiągnęli sukces.

Pomysł na suszarkę wziął się kilka lat temu, kiedy zaczął wynajmować mieszkanie o niewielkiej powierzchni bez balkonu. Brakowało w nim miejsca do suszenia ubrań, co stanowiło poważny problem. Wynalazca zaczął zastanawiać się, jak go rozwiązać i usprawnić proces suszenia odzieży. W końcu wymyślił rozwiązanie – suszarkę wyposażoną w wentylatory.

Założenia, działanie i zalety wynalazku:

Główne założenia: przyspieszenie procesu suszenia i uczynienie go bardziej wydajnym, zmniejszenie ilości miejsca wymaganego do suszenia odzieży, zwiększenie efektywności suszenia ubrań, zapewnienie możliwości łatwego transportu i składowania suszarki, ograniczenie wilgoci w powietrzu w trakcie suszenia i uniemożliwienie rozwoju się pleśni i bakterii na ścianach.

Zasada działania:

elektroniczna suszarka pranie skladana wynalazek
“Składana i automatyczna suszarka na pranie” – na prostokątnej, składanej podstawie umieszcza się dolne końcówki ramion z przegubami (regulacja rozstawu ramion).  Górna część ramion jest przymocowana do korpusu z panelem sterującym, który posiada ekran pozwalający na wprowadzanie poleceń przez użytkownika. Wentylatory (które można złożyć) wymuszają obieg powietrza (opcjonalnie wyposażone dodatkowo w elementy grzewcze, podnoszące temperaturę powietrza). Przestrzeń suszenia ograniczona jest poprzez płaszcz ochronny z zamkiem błyskawicznym. Ubrania do suszenia rozwiesza się na linkach, rozpiętych na haczykach.

Zalety funkcjonalne: znacząco upraszcza proces suszenia ubrań poprzez wymuszony obieg powietrza, przyspiesza czas suszenia, jest bardzo prosty w obsłudze, zajmuje mało miejsca po złożeniu, pozwala regulować przestrzeń suszenia
Zalety biznesowe: projekt chroniony prawnie, nowy na rynku,  możliwość rozwoju projektu poprzez dofinansowanie, łatwy w marketingu, szerokie grono odbiorców, uniwersalność.
Dla kogo?– Producenci urządzeń codziennego użytku,
– Producenci suszarek na ubrania,
– Producenci urządzeń AGD,
– Inni producenci lub prywatni inwestorzy.
Stopień zaawansowania produktu:Poziom 2 wg skali TRL
(więcej o skali TRL na: https://wynalazca.tv/trl)
Rodzaj ochrony:Zgłoszenie patentowe
Rodzaj współpracy:Twórcy są otwarci na wszelkie propozycje i oferty. Proponowana współpraca:
– partnerstwo biznesowe,
– udzielenie licencji,
– sprzedaż
Możliwości dofinansowania wdrożenia/zakupu projektu z programów UE:Tak

Przykładowe programy: badania i rozwój, wzornictwo przemysłowe, kredyty technologiczne, transfer technologii (pokrywa koszty zakupu), szybka ścieżka, globalizacja biznesu i inne.
Dane kontaktowe:Napisz na kontakt@wynalazca.tv lub zadzwoń +48 729-887-181

Sprzedaj swój pomysł!

Jeśli jesteś wynalazcą i chcesz sprzedać swój pomysł, udzielić na niego licencji lub zarabiać na nim w inny sposób – zapraszam Cię serdecznie do kontaktu z nami. Możemy przygotować dla Twojego pomysłu materiały sprzedażowe, takie jak widzisz tutaj m.in.:

  • animacje i wizualizacje 3d
  • funkcjonalny prototyp
  • oferty informacyjno – sprzedażowe w oparciu o posiadane materiały
  • pomóc w promocji i sprzedaży Twojego pomysłu

Jeśli jesteś zainteresowany tą propozycją – uzyskaj więcej informacji na kontakt@wynalazca.tv

Wypromuj swój wynalazek
Wynalazca TV


Warning: Undefined array key "message" in /home/project/domains/wynalazca.tv/public_html/wp-content/plugins/hurrytimer/includes/Campaign.php on line 1131

Warning: Undefined array key "message" in /home/project/domains/wynalazca.tv/public_html/wp-content/plugins/hurrytimer/includes/Campaign.php on line 1131