Reklamy na niebie – projekt wysłania billboardów w kosmos

Reklamy na niebie – projekt wysłania billboardów w kosmos

Każdego dnia obserwujemy występowanie ogromnej liczby reklam zarówno w telewizji, na komputerze, jak i życiu codziennym. Zazwyczaj przybierają one różne postaci: od małych nierzucających się w oczy ulotek, aż po ogromne i aż nadto zauważalne plakaty na budynkach.

Najnowszy wynalazek satelity startupu StartRocket pozwoli nam na wyświetlenie ogromnych reklam i billboardów na niebie. Po wysłaniu w kosmos maszyna będzie w stanie działać przez kolejne sześć miesięcy.

Startup StartRocket – Wizja twórców i geneza projektu

Prezes zarządu startupu StartRocket Vladilen Sitnikov od zawsze był fanem reklam. Pewnego dnia wpadł na szalony pomysł, aby wyświetlić ogromne reklamy i sztandary sławnych przedsiębiorstw na błękitnym niebie.

Zdeterminowany wynalazca skontaktował się ze SkolTechiem, prywatnym uniwersytetem w Moskwie, a następnie zlecił zespołowi inżynierów opracowanie prototypu satelity, który byłby w stanie zrealizować jego wizję.

Jeśli tak jak Vladilen Sitnikov chcesz stworzyć własny prototyp, kliknij tutaj.

Zasada działania wynalazku specjalnej satelity – billboardy w kosmosie

Rosyjski startup chce wyświetlić wiele różnych billboardów i reklam na niebie poprzez wysłanie w kosmos kilkunastu małych satelitów, które będą orbitować w odległości prawie 280 mil nad ziemią. Po dobraniu odpowiedniej pozycji minisatelity rozwiną specjalne żagle Myral o średnicy 30 stóp, które z kolei będą odbijać i wychwytywać światło słoneczne tworząc przy tym pikselową matrycę.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Poprzez wykorzystanie tej technologii firma StartRocket jest w stanie wyświetlać różne loga i emblematy wielu marek. Startup planuje wypuścić pierwszą satelitę w kosmos w 2021 roku.

Negatywny wpływ projektu na środowisko i opinia publiczna

John Barentine to członek Komitetu Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego ds. zanieczyszczenia światłem, zakłóceń radiowych i odpadów kosmicznych. Jest przeciwnikiem projektu wysłania billboardów w kosmos.

Barentine twierdzi, że kosmiczne satelity startupu StartRocket kwalifikują się zarówno jako źródła zanieczyszczenia światłem, jak i odpady kosmiczne. Dodatkowo uważa, że billboardy rosyjskiej firmy będą w stanie zakłócić sygnały radiowe.

Projekt wysłania satelity w kosmos, który ma na celu wyświetlenie reklamy na niebie został również negatywnie odebrany przez sporą część społeczeństwa, na co wskazują liczne negatywne komentarze na różnych forach, stronach internetowych i pod wieloma filmami przedstawiającymi działanie tego wynalazku.

Wynalazek-satelity-billboard-na-niebie
Billboard na nocnym niebie według koncepcji StartRocket

Przyszłość wynalazku i potencjalne wykorzystanie technologii

Vladilen Sitnikov stwierdził, że dzięki jego wynalazkowi wypełnienie całego nieba różnymi logami, sztandarami, znakami towarowymi i emblematami będzie możliwe. Wystarczy, że opracowana przez niego technologia przyciągnie dostatecznie dużo zainteresowanych inwestorów.

Wszystko więc zależy od tego, czy duże firmy i przedsiębiorstwa będą chciały skorzystać z okazji i wyświetlić swoje billboardy na błękitnym niebie, czy też nie.

Masz chronione prawnie rozwiązanie, tak jak Vladilen Sitnikov, ale nie wiesz jak na nim zarabiać? Kliknij tutaj i dowiedz się co zrobić dalej!

Podsumowanie – Reklamy na niebie – projekt wysłania billboardów w kosmos

Mam nadzieję, że spodobał wam się ten artykuł o wyświetlaniu reklam na niebie za pomocą specjalnych satelitów wysyłanych w kosmos. Przyznam, że nie podoba mi się wizja nieba wypełniona po brzegi reklamami.

Pozostaje pytanie, co z wami? Czy jesteście przeciwni takiemu rozwiązaniu, a może chcielibyście zobaczyć logo waszych ulubionych firm na niebie?

Na koniec wspomnę, że jedyną rzeczą potrzebną do zostania wynalazcą jest pomysł na wynalazek. Jeśli go posiadasz to, NIE CZEKAJ! Skontaktuj się z nami, a my zaprojektujemy go dla Ciebie! >SZYBKI KONTAKT<

Źródło Grafik:
[1] https://aphadolie.com/2019/02/09/startrocket-orbital-display-une-startup-russe-souhaite-placer-des-publicites-en-orbite-terrestre-video/
Krystian Solecki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.