Projekt Hyundai Elevate – wynalazek nowego samochodu firmy Hyundai

2019-01-14

rojekt Hyundai Elevate  – wynalazek nowego samochodu firmy Hyundai

Targi CES 2019 były pełne niesamowitych projektów i wynalazków, część z nich została przez nas przedstawiona już w artykule o Top 8 wynalazkach na początku 2019 roku.

Jednym z najbardziej zaskakujących wydarzeń tych targów była prezentacja firmy Hyundai przedstawiająca wynalazek samochodu znajdującego się we wczesnej fazie produkcji.

W tym artykule dokładnie omówimy projekt Hyundai Elevate wraz z ogólnymi założeniami dotyczącymi jego potencjalnej przyszłości.

Targi CES i ich znaczenie na świecie

Targi CES (Wcześniej znane jako Consumer Electronics Show) to największe na świecie targi nowych technologii, odbywające się corocznie w Las Vegas. To na nich zaprezentowano wiele przełomowych wynalazków, takich jak:

 • Magnetowid,
 • odtwarzacz płyt CD,
 • Atari ST,
 • Blu-ray Disc,

W 2019 roku odbyły się w styczniu od 8 do 11 i to na nich firma Hyundai przedstawiła swój projekt samochodu. Wynalazek ten otrzymał nagrodę najbardziej przyszłościowej technologii motoryzacyjnej.

Projekt przedsiębiorstwa Hyundai – założenia tworzonego wynalazku

David Byron prezentujący model pojazdu w skali 1:8

Wynalazek firmy Hyundai został zaprojektowany w celu pomocy ludziom podczas sytuacji kryzysowych.

Jego smukła budowa ma posiadać wystarczająco dużo miejsca do przenoszenia sporej liczby osób.

Duże boczne drzwi mają umożliwić pogotowiu możliwość szybkiego załadowania pacjentów do pojazdu i opiekę nad nimi na miejscu.

Rozsuwane nogi z kołami na końcach maja umożliwić pojazdowi poruszanie się po różnych terenach, zarówno po normalnej drodze, jak i wymagającym otoczeniu.

Przedsiębiorstwo twierdzi, że samochód ten przy użyciu kół będzie w stanie poruszać się z prędkością porównywalną do większości samochodów. Poruszając się na swoich odnóżach Elevate w założeniu ma osiągnąć prędkość około 5 km/h.

Newsletter ABC Wynalazcy!

Wynalazek pełzającego samochodu – unikalność projektu

W porównaniu do innych pojazdów samochodowych projekt Hyundai Elevate będzie wykorzystywał wiele mechanizmów i systemów spotykanych w różnego typu dronach. Z tego powodu nie każdy mechanik będzie w stanie poradzić sobie z jego naprawą lub wymianą niektórych części.

Potencjalny wpływ wynalazku na naszą przyszłość

Wynalazek samochodu firmy Hyundai wiąże ze sobą sporo nadziei i oczekiwań. Dzięki niemu zespoły ratownicze będą w stanie szybko docierać w niebezpieczne  tereny w celu szybkiej  ochrony zagrożonych żyć.

Zastosowanie specjalnego podwozia pomoże również kierowcom w wymijaniu różnych, obcych obiektów na drodze, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i zmniejszając możliwość wypadku.

Wynalazek ten mógłby zastąpić taksówki, jako nowy i bezpieczny środek transportu służący do poruszania się po drodze.

Najnowszy wynalazek firmy Hyundai przedstawiony jako nowa i bezpieczna taksówka

Hyundai Elevate – projekt we wczesnym etapie rozwoju

Co prawda projekt wynalazku Hyundai Elevate został zaprezentowany na targach CES, ale niefortunnie tylko w formie modelu i animacji 3D.  Przedstawiony przez Davida Byrona na targach 3D model w skali 1:8 oddaje tylko teoretyczny kształt wynalazku.

Projekt ten znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju, a na stworzenie pierwszego prototypu będziemy potrzebować jeszcze kilku lub kilkunastu lat.

Projekt Hyundai Elevate  – wynalazek nowego samochodu firmy Hyundai

Produkowany przez firmę Hyundai samochód będzie niezwykle przydatny podczas różnych kataklizmów pokroju trzęsień ziemi i fal tsunami.

Z drugiej strony jego zaawansowanie i wczesna faza produkcji sprawią, że będziemy musieli na niego poczekać jeszcze przez długi okres.

Warto również wziąć pod uwagę wysoką cenę, którą będzie odznaczał się wynalazek firmy Hyundai. Prawdopodobnie pojazd ten będzie wykorzystywany jedynie w najbogatszych krajach.  A co wy myślicie o projekcie Hyundai Elevate? Podzielcie się waszymi opiniami w komentarzu!

Wpadłeś na pomysł skonstruowania przełomowego prototypu samochodu lub prototypu jakiegoś innego wynalazku? Skontaktuj się z nami, a razem zrealizujemy twoje marzenia! >SZYBKI KONTAKT<             
Krystian Solecki

[1] https://www.digitaltrends.com/cars/walking-car-hyundai-ces-2019/#/2
[2] https://www.radiozet.pl/Nauka-i-Technologia/Technologia/CES-2019-Hyundai-pokazalo-samochod-przyszlosci.-Hyundai-Elevate-potrafi-sie-wspinac!-WIDEO