Inż. Szymon Trawiński

CAD Engineer – inżynier konstruktor

Moją największą motywacją do działania była od zawsze ciekawość świata. Żądny nowych przygód, postanowiłem rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Przeprowadzka z Wielkopolski do stolicy Podkarpacia była pierwszym krokiem na mojej ścieżce zawodowej. Ponieważ moją pasją od zawsze było lotnictwo, wybór studiów nie był ciężką decyzją.

W roku 2018 uzyskałem tytuł inżyniera na kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie kontynuuję studia na stopniu magistra, zdobywając jednocześnie bezcenne doświadczenie w firmie CSTNG.

Nie porzuciłem jednak swoich pasji. W toku studiów udało mi się otrzymać stypendium rządu Chińskiego. Dzięki niemu miałem szansę nauki na międzynarodowej uczelni Huazhong University of Science and Technology znajdującej się w Chińskim mieście Wuhan, a także podróży do wielu zakątków Państwa Środka.

Podjąłem decyzję o wyborze specjalizacji związanej z wytrzymałością materiałów, mechaniką, budową maszyn oraz aerodynamiką samolotów. To właśnie w tych zagadnieniach czuję się najlepiej. Podczas studiów poznałem możliwości programów CAD, a także odbyłem kilka kursów praktycznej obsługi takich programów jak CatiaInventor czy MSC Patran.

Swoją przygodę z firmą CSTNG rozpocząłem od praktyk. Miałem możliwość usystematyzowania wiedzy zdobytej w czasie nauki, a innowacyjne rozwiązania dla wynalazków, możliwość rozwoju swoich umiejętności oraz projektowanie ciekawych rozwiązań inżynieryjnych zmotywowały mnie do podjęcia pracy na stałe.

Na co dzień zajmuje się projektowaniem różnych wynalazków i prototypów w siedzibie marki Wynalazca.TV, we współpracy z biurem patentowym INICJATOR.pl.

Szymon Trawinski inżynier konstruktor wynalazca tv
Close